Головна Політика Делегація з Львівщини в Ізраїлі вивчає досвід щодо доступності середовища для осіб...

Делегація з Львівщини в Ізраїлі вивчає досвід щодо доступності середовища для осіб з інвалідністю

На запрошення MASHAV, ізраїльського центру міжнародного співробітництва в галузі розвитку, 15 фахівців з Львівської області отримали можливість пройти навчальний курс «Доступність сервісів та послуг для осіб з інвалідністю». Триватиме він з 5 до 14 вересня в Ізраїлі.

Учасниками делегації є працівники Львівської ОВА, науковці у галузі туризму, представники готельного бізнесу, реабілітаційного центру, а також Львівської асоціації розвитку туризму та Жіночої Ділової Палати в Україні.

Візит здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Ізраїлю та Посольства Ізраїлю в Україні.

«Це так добре, що в непростий період ви знайшли час для навчання. Переконана, що ви отримаєте важливий досвід, який наслідуватимете в Україні. Бажаю вам приємного перебування в Ізраїлі та плідної роботи», – зазначила під час зустрічі з учасниками курсу Регіна Бродська, дипломат та пані дружина посла Ізраїлю в Україні.

Начальниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака, яка є керівником делегації з Львівщини, своєю чергою подякувала організаторам проєкту за можливість ознайомитись з кращими практиками щодо доступності та реабілітації у світі. В Україні – війна, кількість людей з набутою інвалідністю щораз зростає. Тож подібний досвід вкрай необхідний.

«Сьогодні Львівщина є одним із найпотужніших гуманітарних осередків країни у допомозі внутрішньо переміщеним особам, військовим та членам їх сімей, постраждалим у результаті воєнних дій. Серед них чималу частку складають люди з інвалідністю. Зіштовхнувшись з евакуацією такої категорії осіб, з’явилось усвідомлення важливості доступності сервісів та послуг у повсякденному житті», – зазначила начальник управління туризму та курортів Львівської ОВП Наталя Табака.

Завтра у програмі курсу передбачено відвідування ізраїльського Парламенту – кнесету. Під час візиту  заплановано також знайомство із Міністерством туризму, Комісією з прав людей з інвалідністю.

У межах курсу учасники відвідають міжнародну конференцію від Access Israel «Майбутнє доступності – туризм, транспорт, культура та дозвілля». Послухають лекції міжнародних експертів, а також побувають у реабілітаційних центрах, побачать як облаштована доступність у громадських місцях Єрусалима.

Завдяки підвищенню кваліфікації фахівці зможуть ділитися досвідом в Україні та, відповідно, формувати регіональну політику доступності.