Головна Право Транспортна дисципліна водіїв залишається на низькому рівні

Транспортна дисципліна водіїв залишається на низькому рівні

    Незважаючи на заходи, що вживаються підрозділами ДАІ МВС України, транспортна дисципліна водіїв залишається на низькому рівні. В першу чергу це стосується надання передбачених правилами дорожнього руху (ПДР) переваг у русі транспортним засобам з включеними спеціальними світловими та звуковими сигнальними пристроями (спецсигналами), зокрема автомобілям швидкої медичної допомоги, підрозділів міліції, пожежним та іншим аварійно-рятувальним автомобілям МНС тощо.
    Зазначені порушення ПДР не дозволяють оперативно прибути таким транспортним засобам до місця призначення та вчасно надати необхідну допомогу або усунути небезпеку. У зв’язку з цим з 22 листопада по 7 грудня проводилась операція під умовною назвою "Увага! Спецсигнал". Порушники правил притягались до адміністративної відповідальності.
    У передноворічний період працівники ДАІ, держлісгоспу, природоохоронних служб патрулюватимуть дороги, аби убезпечити незаконні вирубку та продаж ялинок. Нагадуємо, усі придбані деревця мають бути зі  спеціальними чіпами.
    Нинішні важкі дорожні умови вимагають від водіїв і пішоходів підвищеної уваги до заходів власної безпеки і бездоганного дотримання ПДР. Державтоінспекція дає кілька рекомендацій щодо управління автомобілем в умовах ожеледиці та снігового накату:    
    – На слизькій дорозі не гальмуйте різко, це не тільки марно, але й небезпечно. Проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною.
   – На слизькій дорозі краще уникати різких маневрувань і обгонів. При русі на підйом вибирайте таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому. Під час спуску не натискайте на педаль зчеплення.
    – Не забувайте про пішоходів. Люди, які переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Тому, наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ, знижуйте швидкість до мінімуму.

Ярослав ДЕРЕШ,
старший інспектор ДПС ВДАІ Буського РВ ГУМВС України ,
старший лейтенант міліції.