Головна Право У Буському районі шукачі металу розбирають «Олеські коні»

У Буському районі шукачі металу розбирають «Олеські коні»

На високому пагорбі над автодорогою Львів – Київ – в околицях села Хватів, скульптурно-архітектурний монументальний комплекс, або як його називають «Олеські коні», аналогу якому немає ніде у світі, понівечено шукачами за кольоровим металом. 

  Активності цьому процесу, схоже, додав нещодавно ухвалений Верховною Радою України Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки». 
  На даний час «Олеські коні» вже майже позбувся одного коня і половини скульптури вершника-будьонівця.
  Нагадаємо, що пам'ятником довгий час опікувався Олеський комунгосп. Коні тоді доглядав сторож. Уночі їх освітлювали прожекторами, знизу була мармурова стела, на якій лежали шапка, шабля і латунний напис. Поблизу облаштована стоянка для машин, щоби туристи мали змогу десь зупинитись. Вечорами, коли вмикали освітлення – олеські коні були справжнім видовищем. Зараз немає ні підсвітки, ні прожекторів, місцеві зайди повиривали їх разом із землею. Мармурову стелу із шаблею вкрали, навіть добралися до коней. Почали розшивати мідну бляху. Міліція вже зловила одного злодія на "гарячому", однак вандалізм над пам'ятником триває, бо сьогодні ніхто не хоче ним опікуватись. Олеська селищна рада повідомила, що пам'ятник знаходиться на території Кутівської сільради, яка б мала ним перейматися. 
  У грудні 2015 року виповниться 40 років, як на пагорбах у селі Хватові було урочисто відкрито цей унікальний пам'ятник будьоннівцям, які на залізних конях рвуться у небо на висоті 50 метрів від землі. 
/Буський медіа-портал/