Головна Право У Буську триває незаконний продаж первоцвітів

У Буську триває незаконний продаж первоцвітів

1835

Поки на Львівщині екологи звітують про операцію «Первоцвіт» (вилучили понад 300 букетів), у Буську активно продовжується продаж первоцвітів без відповідних дозвільних документів. Чому ніхто на це не звертає увагу?

  Майже щодня неподалік місцевого ринку у Буську, а також на трасі Київ-Чоп, можна помітити продавців первоцвітів, які активно пропонують перехожим купити лісові квіти.
   «Пані, візьміть ще й в мене первоцвітів, – простягає мисочку з букетиками квітів продавець. – З ранку мала біля 120 букетів, продавала по 4 гривні, це все що залишилося. Поспішаю на автобус, віддам за півціни».
    Про те, що квіти занесені до Червоної книги України, жіночка не чула. А от про заборону їх продавати на ринку знає. Каже, що поліція ще жодного разу не приходила сюди і нікому не погрожувала штрафом.
    Ще одна жінка-продавець каже, що не боїться ніяких штрафу, бо взяла довідку у сільраді, про те, що квіти виростила на городі. Але це є брехнею, так як ніхто вирощуванням квітів для продажу на городах не займається. Більш того, для вирощування рослин Червоної книги України потрібна відповідна ліцензія, яку продавці, звісно, не мають.
   Довідка
    Продаж рідкісних видів рослин є незаконним і карається цілою низкою статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема статтями 88-1 (Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу), 90 (Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України), а також статтями 159 і 160 (порушення правил торгівлі на ринках і торгівля з рук у невстановлених місцях). Крім того, за кожну зірвану квітку має нараховуватися штраф згідно Постанови Кабінету міністрів України від 7 листопада 2012 року №1030. Для однієї квітки підсніжника, наприклад, він становить 49 грн. Тобто, кожен продавець, що торгує цілою сумкою підсніжників, має бути обкладеним штрафом в декілька десятків тисяч гривень.