Головна Право Замість автомобіля і фото – вірусні 5М5

Замість автомобіля і фото – вірусні 5М5

З 28 серпня почалося масове розсилання на номери мобільних телефонів українців 5М5-повідомлень з текстом: "Дивись, ти виграв автомобіль" та посиланнями на окрему папку веб-сторінки. Ці посилання, попереджають фахівці МВС, – "вірусні", отож небезпечні.

При переході за вказаним у 5М5 посиланням мобільний телефон, використовуючи ОС АпСгоіС, завантажує програмний додаток РНОТО_Аі_вОм.арк до папкиЮомпоІаСз. У подальшому ця програма "перебігає" на додаток АпСгоіС та постійно перебуває в стані процесу, що виконується, в папці "Налаштування-Опції-Диспетчер додатків" під назвою СоодІе РІау~204 КЬ. Програма отримує доступ до телефонної книги, журналів вхідних і вихідних дзвінків і починає автоматично пересилатися 5М5-повідомленнями на всі знайдені у мобілці номери інших мобільних телефонів.

А з 31 серпня почали розсилати 5М5 з текстом: "Дивись твоє фото" та посиланням на окрему папку веб-сторінки Іпіірз:// зоІоЬого.ги. У подальшому ця програма також виконується як додаток АпСгоіС та перебуває в постійному процесі виконання в папці "Налаштування-Опції- Диспетчер додатків". Програма починає масово перекидатися на всі знайдені у вже враженому мобільному апараті номери абонентів.

Наразі, повідомили у прес-службі МВС, фахівці уточнюють функції додатка АпСгоіС, яким невідомі намагаються масово заразити мобільні пристрої українців. При отриманні вказаних 5М5 фахівці пропонують:

–    не переходити за посиланням;

–    повідомити абонента, від якого надійшло 5М5, про наявність у нього шкідливого додатка АпСгоіС;

–    повідомити про подію вірусні 5М5 почали поширюватися з вашого мобільного, зробіть наступне:

–    зупиніть виконання процесу СоодІе РІау~204 КЬ;

–    не видаляйте 5М5 та файл арк з папкиЮомпоІаСз;

–    повідомте про подію оператора зв 'язку;

–    повідомте абонентів, яким від вас вже надійшли шкідливі 5М5, про їх небезпечність.