Головна Політика В Буську невідомі особи почали розповсюджувати листівки антидержавного характеру

В Буську невідомі особи почали розповсюджувати листівки антидержавного характеру

1750

Наприкінці минулого тижня у місті Буську невідомі особи почали розповсюджувати листівки антидержавного характеру, мета яких – зірвати надання громадянами фінансової та матеріальної підтримки підрозділів (військовослужбовців) Збройних Сил України, що залучені до участі в АТО. Майже у цей час на редакції газети з'явився образливий напис, автором якого, на нашу думку, є ті ж самі особи-провокатори. Не могла залишатись осторонь цієї ситуації і Буська районна рада, яка звернулась до Бродівського МРВ УСБУ у Львівській області з проханням провести перевірку розповсюдження листівок, встановити причетних до цих дій, у тому числі замовників, та притягнути їх до встановленої законом відповідальності.

"Особи, які розповсюджують такі листівки, своїми діями намагаються підірвати довіру громадян до волонтерських організацій, що перебрали на себе функцію матеріального забезпечення армії, посіяти сумніви серед жителів району у доцільності збору коштів та надання іншої матеріальної допомоги. Вважаємо, що такі умисні дії проти нашої держави, вчиняються на догоду країні-агресору, яка фактично розпочала війну з Україною. Не виключено, що особи, причетні до розповсюдження листівок, займаються й іншою антидержавною діяльністю", -йшлося у відповідному листі.

Щодо самих "гнівних" листівок, які розкидають у людних місцях, то в них, насамперед, звинувачують у непрозорості роботи місцевих активістів та громадських організацій, котрі збирають кошти на підтримку наших зем-ляків-військових, учасників АТО. Відтак пропонують 'вивісити інформацію, скільки зібрали і куди пішло" на великому плакаті в центрі міста чи села. А ще так звані борці за справедливість вимагають люстрації збирачів пожертв. "Кого болить доля України, той записується добровольцем і йде в Гвардію" -пишуть аноніми. Та після усіх цих словесних бровад виникає зустрічне запитання: "Чому герої-писаки бояться назватися і відкрито висловити свої претензії збирачам пожертв?".

У депутата районної ради Степана Рака, голови громадської організації "Майдан Буського району", яка однією з перших почала допомагати захисникам Вітчизни, своє бачення таких дій. "Пята колона через своїх провокаторів хоче посіяти сум'яття в душах людей, які підтримують своїх земляків, котрі під кулями і градами" захищають незалежність України, наш із вами мир і спокій. На порозі зима і вояки, окрім засобів захисту, потребують теплого одягу, взуття, термобі-лизни та багатьох інших речей. На жаль, держава не в силі забезпечити своїх солдатів усім необхідним, тому на допомогу приходять прості люди, які жертвують на добру справу хто скільки може, – каже С.Рак. – Є такі доброчинці, які половину своїх пенсій віддають для наших вояків. Наприклад, вчителька-пенсіонерка з Буська Протиняк О.Г. пожертвувала 500 гривень, інша буська сім'я пенсіонерів Хруневичів – 400 гривень. Як можна чинити непрозоро, коли бачиш, як діти у школі, замість того, аби купити булочку, кидають кілька гривень у скриньку, або безробітна жінка, продавши козяче молоко, несе 100 гривень на підтримку своїм землякам".

У народі кажуть, що кожен судить по собі. Якщо хтось звинувачує інших у нечесності, то нехай дасть відповідь, чи чесний він перед громадою, коли підступно сіє сумніви й недовіру серед людей, котрі саме сьогодні, у дуже скрутний час, повинні гуртуватись і діяти, як одне ціле. Адже не секрет, що мешканці західних областей України, і Львівщини зокрема, надають суттєву допомогу як воїнам в АТО, так і потерпілим регіонам. Той, хто хоче посварити людей між собою, і є найстрашніший ворог. Тому якщо ти патріот і став очевидцем розкидання чи розклеювання листівок сумнівного змісту, не мовчи – повідом про це голові місцевої ради, правоохоронцям і громаді. Спільно маємо дати гідну відсіч лицемірам і посібникам путінської Москви, котрі руйнують Україну зсередини.

"Щодо збору коштів, то у нас все прозоро – продовжує С.Рак. – Відповідна людина у спеціальний зошит записує як прихід коштів, так і розхід, адже майже щодня з нами зв'язуються солдати або їхні рідні та просять допомогти бійцям. Відтак кожен може, за бажанням, взяти цей но-татник (для нас це справжній фінансовий документ) і дізнатись не лише, хто коли і скільки здав, але й куди ці кошти спрямували. Гроші збирають волонтери. Наприклад минулої неділі 12 наших бригад навідались до мешканців Буська. Усе, що зібрали, здали в касу та записали в зошит. Якщо мова йде про придбання для армії дорогої речі, то майданівці це вирішують колегіально. Окрім цього, ми звітуємо перед кожною громадою на віче та кожного місяця – на сторінках районної газети "Воля народу" (див. наприклад №34 за 14 серпня). Очевидно саме такі звіти провокатори називають піаром, а газета через підтримку громадської організації "Майдан" потрапила під їхній приціл.Та наші люди розумні і в усьому розберуться. І з підступними внутрішніми ворогами також.

Ірина ГАЄВСЬКА