Головна Економіка Про зміни в оподаткуванні процентів за депозитами

Про зміни в оподаткуванні процентів за депозитами

2168

З 1 серпня 2014 року розпочалось оподаткування процентів, нарахованих на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку фізичних осіб. Ставка податку становить 15%.

Обов'язок із нарахування та сплати податку на доходи до бюджету покладено на податкового агента, тобто особу, яка нараховує такий дохід. При цьому незалежно від суми, яка розміщена на депозиті, нараховані проценти підлягають оподаткуванню за єдиною ставкою. Це передбачено Законом України від 4.07.2014 року за № 1588-УІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів".

Також законом передбачено і звітування за даним видом податку. Зокрема, банки, які нараховують доходи у вигляді процентів, у податковому розрахунку за формою 1-ДФ будуть відображати загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів та загальну суму утриманого з них податку. Разом із тим, інформацію про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу – платника податку, якій нараховані такі доходи, у податковому розрахунку не зазначатимуть.

Богдан ЗВІЗЛО,

начальник Буської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області