Головна Право У Буську лотереї перетворили на заборонений ігровий бізнес

У Буську лотереї перетворили на заборонений ігровий бізнес

Більше 8 років в Україні діє заборона грального бізнесу. На документах він заборонений, однак на практиці – його побороти так і не вдалося. Очевидно, тільки через те, що не було справжнього бажання побороти. Всупереч забороні грального бізнесу в Україні, у місті Буську себе вільно почувають гральні заклади під маскуванням лотерей.

Саме таким способом порушення закону власниками гральних закладів є маскування під лотереї. Як відомо, державою лотереї в Україні дозволені. Однак у цих закладах й досі в таємних кімнатах діють ігрові автомати та казино. Що цікаво, що один із таких закладів, знаходиться за кількасот метрів від місцевого відділу поліції, а інший – практично поруч із фіскальною службою.

Журналісти «Буського медіа порталу» поспілкувались із мешканцями прилеглих будинків, які підтвердили, що вже неодноразово звертались до представників місцевої поліції із скаргами на постійні галаси та п’яні розбірки в закладах, що носять найменування, як лотерея.

   «Наші правоохоронні органи, як і представники міської влади, закривають очі на діяльність цих закладів, – скаржиться місцева мешканка будинку Людмила. – Мешканці нашого будинку скаржаться на ці заклади як можуть: писали скарги в міськраду, звертались до депутатів та поліції. У мене навіть онук підсів був на азартну голку в нашому місті, довелось його відправити до батьків в село на Полтавщину».

Зі слів мешканців, ймовірно, ці заклади у Буську «кришують» місцеві чиновники або працівники поліції.

«Судячи із того, що ці заклади продовжують працювати поліція на місцевому рівні не бачить прямого порушення ЗУ «Про заборону грального бізнесу в Україні» і не втручається у їх незаконну діяльність, каже місцевий активіст Володимир Типило. – Мені вдалося поспілкуватися із «клієнтом» такого закладу. Він розповів, що для постійних клієнтів закладу є свої бонуси. Так, якщо у Вас закінчилися кошти Вас «запишуть на хрестик» до зарплати, крім цього «касир» може Вам запропонувати алкогольні напої, які розливають лише тим, кого добре знають».

Експерт лотерейної тематики в Україні Георгій Ложенко відзначає, що немає чіткого контролю за діяльністю лотерейного бізнесу, через що масово працюють заборонені гральні автомати. Міністерство фінансів України минулого року розробило проект ліцензування лотерейного бізнесу, який навпаки може легалізувати заборонений в 2009 році азартний бізнес.