Головна Право З початку року на території Львівської області виявлено 529 вибухонебезпечних предметів часів...

З початку року на території Львівської області виявлено 529 вибухонебезпечних предметів часів II Світової війни

Так, 13 жовтня о 14:00 піротехнічною групою 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України вилучено та знищено встановленим порядком 152 мм артилерійський снаряд часів II Світової війни, який було виявлено в селі Підкамінь Золочівського району, під час прогулянки в лісі.

Цього ж дня  піротехнічною групою 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України вилучено та знищено встановленим порядком 82 мм мінометну міну часів II Світової війни, яку було виявлено в с. Черниця Золочівського району, під час проведення земляних робіт в полі.

О 19:10 піротехнічною групою 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України вилучено та знищено встановленим порядком 76 мм артилерійський снаряд часів II Світової війни, який було виявлено в с. Муроване Львівського району під час проведення ремонтних робіт на дорозі.

Головне управління ДСНС України у Львівській області нагадує, що боєприпаси часів ІІ Світової війни, незважаючи на розміри та значний вік, вкрай небезпечні.

Пам’ятайте, що категорично забороняється:
• торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
• заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
• здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
• намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Про знахідку необхідно терміново повідомити місцеві органи влади або Службу порятунку за номером «101».