Головна Цікаво Як облаштувати маленький балкон?

Як облаштувати маленький балкон?

Якщо ви є щасливим володарем великого, просторого балкона, ніяких проблем з облаштуванням у вас не виникне. Все буде впиратися тільки в вашу фантазію. Але що робити, якщо вам не так пощастило і балкон маленький і вузький? В такому випадку, першим завданням при облаштуванні буде якомога більше збільшити простір технічно, а потім вже і візуально. Як це зробити?

розширення балкона

Розширити балкон можна по плиті. Тоді він збільшиться на 30 см з кожного боку. Це вже значно вплине на розміри балкона і дозволить використовувати його більш функціонально. Якщо винос по плиті вам не підходить (немає технічної можливості, сильно дорого), можна розширити балкон по підвіконню. Більше балкон не стане, але це дозволить встановити більш широке підвіконня, а під ним вбудовану тумбу. Це означає, що місця для зберігання побільшає.

Лайфхак: ціна на розширення балкона буде нижче, якщо замовляти відразу ремонт «під ключ».

розсувні вікна

Ще одна порада, який допоможе заощадити місце на балконі, особливо, якщо він дуже вузький – розсувні вікна. Принцип їх роботи влаштований як принцип роботи дверей в шафах-купе. Тобто віконні стулки переміщуються в сторони по напрямних. Такі вікна ПВХ з доставкою привозять додому до клієнта і встановлюють досить швидко.

Цей варіант скління не такий популярний у нас в країні, проте він нічим не поступається класичним відкидним вікнам. У закритому положенні вони такі ж герметичні, не пропускають шум і холод.

Вбудовані меблі

Для маленьких балконів вбудовані меблі – це мастхев. Вона займає менше місця, легша, її роблять конкретно під розміри балкона, а значить вона не займе зайвого місця. Крім того, у вбудованих шаф і тумб немає задніх стінок, що також робить їх більш ергономічними.

Дизайн

Коли все можливе для збільшення балкона зроблено, далі справа за дизайном. Деякі хитрості в дизайні можуть візуально зробити приміщення більш просторим. Наприклад, використання світлих, глянцевих матеріалів для обшивки балкона. Те ж стосується і світлих підвіконь, меблів. Це особливо спрацює, якщо балкон виходить на південну сторону. Сонце буде відображатися в глянцевому поверхні, додаючи простору обсягу.

Також маленькі балкони краще не змушувати зайвими предметами, щоб не було відчуття захаращеності.

Тому, навіть невеликий і вузький балкон можна красиво і естетично облаштувати. Головне підійти до цього з розумом.