Головна Право За посів маку наступає кримінальна відповідальність

За посів маку наступає кримінальна відповідальність

Відомо, що снодійний мак – цінний сільськогосподарський продукт, який широко використовується для медичних потреб. Поряд з цим незаконне виробництво або виготовлення з його плодів і стебел наркотичних засобів заподіює значну шкоду здоров'ю населення і сприяє поширенню наркоманії, що й визначає його суспільну небезпеку. Тому Буський РВ ГУМВС України у Львівській області вкотре нагадує громадянам, що чинним законодавством передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за незаконний посів і вирощування маку чи конопель.

Згідно ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення наступає адміністративна відповідальність за незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до 10 рослин і карається накладенням штрафу від вісімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.

Також згідно із ч.1 ст.310 ККУ (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин) наступає кримінальна відповідальність і карається штрафом від 1700 грн до 8500 грн або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, а згідно із ч.2 ст.310 ККУ (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 Кримінального Кодексу України, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості п'ятсот і більше рослин чи конопель у кількості п 'ятдесят і більше рослин) -караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Звертаємось до тих, в кого вже є рослини маку чи конопель: самостійно знищіть наркотиковмісні рослини, щоб не мати зайвих клопотів та проблем із Законом.

Марія ЦЮПКА, старший сержант міліції