Головна Політика 9 тисяч осіб мобілізували до тероборони Львівщини від початку війни: Максим Козицький

9 тисяч осіб мобілізували до тероборони Львівщини від початку війни: Максим Козицький

«Противник не просунувся цієї ночі ні на один метр. По Львівщині було все спокійно. Це була сама тиха ніч зі всіх тих, що від початку війни», – про це на ранковому брифінгу розповів начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Він також зазначив, що жодних бомбардувань, нальотів на Львівську область не було, проте наголосив, що всі сирени (повітряна тривога – ред.) пов’язані з вильотом повітряних суден з території Білорусі в сторону Львівської області.

«Якщо брати звернення громадян, це, наприклад, тільки за минулу добу більше 17 тисяч осіб звернулися в органи правопорядку. Правоохоронна система справляється, ситуація контрольована, на вулицях спокійно. Величезне дякую людям, які долучаються до патрулювання і до тих, хто записується в територіальну оборону. Якщо супротивник буде мати намір і вирішить все таки сунутись на Львівщину, то перший оплот нашої територіальної оборони, перші хто будуть отримувати зброю – це бійці тероборони. Тому просимо всіх записуватись в тероборону. На даний момент на Львівщині з початку війни мобілізовано майже 9 тис осіб», – сказав Максим Козицький.

Також він додав, що на даний момент жодних організованих диверсійних груп, які підтверджені, не було. Звернень було багато, всі перевіряються, але дуже багато знаходять поміток і геолокаційних датчиків.

«Просимо з ними боротися і знімати. Тому що багато з них справді знаходяться на об’єктах, які введено до критичної інфраструктури або є об’єктами критичної інфраструктури. Це стосується ліній опори електропередач, газопроводів, мостів, і тому прохання з такими речами боротися і самостійно звичайно що їх знищувати, щоб не дати ворогу можливості атакувати саме критичну інфраструктуру», закликав Максим Козицький.

Щодо затриманих осіб у Бібрці, які розставляли помітки, начальник Львівської ОВА зазначив, що не підтверджено, що це саме диверсійна група. Але з тими людьми працюють. Як тільки будуть дані по них, то це підтвердять або спростують.

Окрім того, Максим Козицький розповів, що на Львівщині не зафіксували випадків підтверджених чи спійманих організованих груп або підтверджених по факту протистоянь з використанням  вогнепальної зброї з правоохоронними органами  у Львівській області.