Головна Політика Бюджетна комісія одноголосно підтримала проєкт обласного бюджету на 2020 рік

Бюджетна комісія одноголосно підтримала проєкт обласного бюджету на 2020 рік

2 грудня, постійна комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку обласної ради під час свого засідання одноголосно підтримала проєкт рішення «Про обласний бюджет Львівської області на 2020 рік». Цим рішенням проєкт основного фінансового документа області виноситься на розгляд сесії Львівської обласної ради.

Як наголосив на початку засідання голова комісії Олег Домчак, проєкт обласного бюджету Львівської області на 2020 рік був розглянутий і підтриманий у профільних депутатських комісіях та обговорений під час громадських слухань.

Серед особливостей формування бюджету на 2020 рік можна назвати зокрема: зменшення обсягу додаткової дотації на передані повноваження в освіті та охороні здоров’я на 351 млн грн (43%); відшкодування пільг, субсидій, допомог сім’ям з дітьми, грошового забезпечення батькам-вихователям у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях передано на фінансування з державного бюджету; з 1 квітня 2020 року оплату медичних послуг комунальним закладам охорони здоров’я за договорами з Національною службою здоров’я.

Структура доходів бюджету в 2020 році виглядає так: дотації і субвенції – 45%  і  55% – податки і збори (власні доходи).

У цілому прогнозний обсяг обласного бюджету на 2020 рік становить:

– за доходами в сумі 5,9 млрд грн;

– за видатками в сумі 6 млрд грн.

Найбільше видатків у 2020 році пропонується для галузей дорожнього господарства, транспорту та зв’язку; освіти і науки; охорони здоров´я.

Як підкреслив голова бюджетної комісії, у 2020 році зростають видатки для утримання бюджетних установ в середньому на 18% у галузях охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, культури, спорту.

«Важливо, що для обласних цільових програм ми передбачаємо 1,3 млрд грн. Бюджет розвитку планується у сумі 228,3 млн грн, збільшення на 51 млн грн у порівнянні з 2019 роком.

Наголошу, що в наступному році ми будемо продовжувати додавати фінансовий ресурс на успішні профільні програми. Наприклад, на Програму проведення обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив; Програму співробітництва територіальних громад; Програму підтримки учасників АТО (ООС) та їх родин; Комплексну програму підтримки галузі охорони  здоров’я Львівщини.

Повідомлю також, що в Державному бюджеті для Львівщини є низка державних інвестиційних проектів на загальну суму 592  млн грн: реставрація головного корпусу університету – 46,7 млн грн; розбудова прикордонних доріг – 200 млн грн; інвестиційний проект з покращення стану автомобільних доріг Львівської області – 300 млн грн; інвестиційний проект Заходи із противопаводкового захисту населених пунктів Львівської області – 45 млн грн», – розповів Олег Домчак.

Варто зауважити, що бюджетна комісія під час засідання опрацювала низку пропозицій профільних комісій, деякі з них були враховані.

Із проєктом бюджету області на 2020 рік можна ознайомитисятут.