Головна Політика Буський «Майдан»: голову райдержадміністрації хочемо позапартійного

Буський «Майдан»: голову райдержадміністрації хочемо позапартійного

1611

У вівторок відбулося чергове засідання Ради Громадсьної організації "Майдан Буського району", на обговорення якої винесли не лише багато нових питань, але й повернулись до, так би мовити, старих. Йдеться про болючі проблеми району, які намагаються вирішити роками, та не зовсім втішні результати спонукають до пошуку нових підходів.

Так, вже кілька засідань поспіль Рада Майдану Бущини намагається знайти реальні методи боротьби з нелегальним продажем алколю та розповсюдженням наркотиків. На останньому засіданні навіть озвучили лист із подібним проханням від депутатів Лобужанської сільської ради, в якому названо осіб, котрі продають спиртне на "точках". А от боротись із цим злом важко, і найбільша проблема – нове в законодавстві, що "зв'язує правоохоронців по руках і ногах".

А тим часом продавці оковитої стають все більш юридично обізнаними і "ревно захищають свої права громадян". Про все це йшлося на зібранні у вівторок, на яке запросили й в.о. начальника райвідділу міліції Миколу Скоро-оогатого. Він, зокрема, розповів, скільки його працівниками складено адмінпротоколів з приводу вищеназваних порушень. Отримали майданівці і відповідь на запитання, скільки наркоманів стоїть на обліку – з цілого району всього 20. А ще почули цікаву інформацію: з 13 дільничних інспекторів маємо лише 6. Відтак М.Скоробогатий сподівається на співпрацю з ГО Майдан" і, зокрема, "Самообороною".

На пропозицію Роман Фурда  (керівник районної "Самооборони") погодився, але за однієї умови – якщо будуть покарані або звільнені місцеві «даівці», котрі заплямували честь мундира. Він емоційно описав подію однієї ночі ВИХІДНОГО дня, в якому фігурували: п'яні водії та працівники ДАІ. Останні, за словами самооборонівців, таки не втримались від спокуси і взяли хабара, а нетверезий водій уникнув покарання (детальніше про це читайте в наступному випуску "ВН"). У підсумку Рада ГО "Майдан" вирішила вимагати від вищого міліцейського керівництва звільнення всього особового складу районного підрозділу ДАІ (разом із ненальником Я Марчишиним).

Не менш важливе питання – палац графа Бадені в Буську. Ще трохи часу і не буде що передавати громаді. Йк повідомив міський голова Р.Сліпець, найголовніше питання сьогодні в тому, що Міністерство внутрішніх справ, якому належить палац, не має права власності. Тобто, без відповідної документації передати його громаді нереально. Окрім цього, власником землі є Міноборони, і, насамкінець, Р.Сліпець озвучив останню інформацію – комплекс палацу Бадені та загалом приміщення колишньої частини вже оглядали військові. Не виключено, що сюди знову повернуться солдати, адже з Кримського півострова украгїнські війська передислоковуються на материк.

Як завжди емоціиним виявився виступ Володимира Квасниці, якого призначили відповідальним за окремий напрямок роботи "Майдану" – допомога армії. Він, зокрема, обурювався поведінкою керівника райавтодору Ярослава Яреми, котрий замість обіцяної оперативної допомоги вчинив не зовсім адекватні дії. Загалом на засіданні Ради зійшлися на думці висловити свої претензії до п.Я.Яреми у зверненні і скерувати його львівському керівництву. Також прозвучала вимога звільнити керівника райавтодору через невідповідність займаній посаді.

Окрім цього, майданівці вирішили активно продовжити збір коштів на потреби української армії та взяти шефство над окремою військовою частиною (можливо, в сусідньому Бродівському районі), адже усі повинні розуміти, ЩО ВІЙСЬКОВІ сьогодні у скрутному становищі, а армія потребує повного оновлення і відродження.

Обговорила Рада цього дня і ситуацію на заводі мінводи в Олеську, де виникла підозра на незаконну врізку в нафтопровід "Дружба (детальніше на 1-2 стор.). Ведеться слідство. ГО "Майдан" також бере це питання на контроль.

Повернулись цього дня й до іншої болючої теми: збору коштів працівниками ринку Тапвет за торгівлю на тротуарі міста. На питання майдайівців відповідав мірький голова Р.Сліпець, але Рада вирішила детальніше вивчити справу, аби прийняти правильне рішення.

Насамкінець – кілька позитивних новин. Громадська організація "Майдан Буського району", пройшовши реєстрацію в управлінні юстиції, отримала офіційний статус. Відтак кожен бажаючий може стати членом цієї громадської організації, заповнивши відповідний документ. З приводу вступу в ГО "Майдан Буського району" можна звертатись у Буську районну раду або за тел. (068)3113152. До слова, відтепер усі події, пов'язані з «Майданом Буського району» , зніматимуть на відеокамеру, подаровану депутатом Львівської обласної ради Богданом Козаком.

Загалом голова цієї громадської організації Степан Рак наголошує на важливості створення осередків ГО у кожному населеному пункті. Цього дня він також поділився головною вимогою до майбутнього керівника РДА. "Насамперед він має бути позапартійним. Тобто, якщо людина перебуває членом будь-якої партії, то, посівши місце очільника району, вона має призупинити своє членство в цій партії, і ця позиція не лише особисто моя, але й більшості ГО "Майдан Буського району". Окрім цього, хіба не важливим є й ділові якості майбутнього керівника виконавчої влади району, склад його команди, як вігі планує розвивати господарку, особливо підприємницьку складову. Ці питання особливо цікавлять громаду і без відповідей на них ми не можемо приймати важливі рішення.

Ірина ГАЄВСЬКА