Головна Політика Буська районна рада прийняла бюджет-2016

Буська районна рада прийняла бюджет-2016

25 грудня, у день найбільшого свята християнського світу — Католицького Різдва, відбулася друга сесія Буської районної ради сьомого скликання, на порядку денного якого було 17 питань. У її роботі взяли участь 34 депутати райради. На сесії були присутні голова райдержадміністрації Петро Мороз, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, державних підприємств, установ, організацій. Вів засідання голова районної ради Богдан Глова. 

    На чергове засідання Буської районної ради завітали пластуни станиці Красне на чолі своєї станичної Людмили Гураш. Вони принесли депутатам Вифлеємський вогонь миру та заспівали для них і побажали, щоб вогонь миру благословив обранців на плідну і гідну роботу.
    Вже стало доброю традицією розпочинати «розминку» із депутатських звернень та запитів. Цим правом вкотре скористався депутат Богдан Гринишин. Його запити, адресовані керівникам району, стосувалися питань щодо оренди комунального майна (балансоутримувачем якого є Буська райрада), забезпечення ряд пільгів для учасників АТО та самовільної вирубки ялинок, особливо безконтрольна вирубка відбувається на земельних паях. Тому з останнього питання депутат звернувся до голови Буської РДА Петра Мороза з пропозицією створити робочу групу для вживання заходів невідкладного врегулювання питання щодо можливого контролю вирубки ялинок на земельних паях. Депутатський запит прозвучав і до керівника відділу освіти Богдана Глуховецького про те, хто забезпечує потреби освітньої галузі будівельними матеріалами тощо.
   Нагадаємо, на минулій сесії депутат Богдан Гринишин озвучив запит голові Буської райради Б.Глові щодо обстеження стану забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів громадського призначення. Тому вже на цій сесії на запит від Б.Гринишина голова райради відповів, що дійсно було обстежено пандуси і виявлено порушення, зокрема відсутність поручня зі сторони тротуару, оскільки в бюджеті коштів не було, тож голова райради за свої особисті кошти зробив поручні та придбав кнопку для виклику інвалідів. 

Депутати втретє обирали заступника голови 

  Оскільки на попередніх засіданнях не було обрано заступника голови районної ради, голова районної ради Богдан Глова втретє запропонував на цю посаду депутата Романа Фурду. На цей раз шляхом таємного голосування його підтримали 23 депутата, 7 – «не підтримали», 4 – не взяли участь у голосуванні (депутатська фракція ВО «Свобода» не брала участі в голосуванні). Відтак Романа Фурду було обрано заступником голови райради. У свою чергу, новообраний заступник голови подякував усім депутатам за підтримку і навіть й тим, хто за нього не голосував. 
   Другим пунктом порядку денного депутати підтримали продовження рішення про надання згоди на звільнення від оплати за харчування учнів у загальноосвітніх закладах району, батьки яких є учасниками АТО. Станом на 25 грудня 2015 року у Буському районі харчуються 55 дітей.
  Далі депутати внесли зміни до Комплексної програми соціального захисту та реабілітації інвалідів Буського району на 2015-2019 роки, затвердженої рішенням Буської районної ради №544 від 22.01.2015р., а саме: пункт 1 розділу «Кошти, необхідні для фінансування заходів Програми» виклали у наступній редакції: При оформленні субсидій на житлово-комунальні послуги сім’ям, у яких проживає два і більше інвалідів І групи, двоє і більше дітей – інвалідів, за рахунок коштів районного бюджету сплачується визначена обов’язкова частка сплати за спожиті послуги в межах соціальних норм, установлених Кабінетом Міністрів України. Необхідна сума коштів на 2016 рік – 60.0 тис.грн. При затвердженні бюджету на наступні роки сума коштів уточнюється щорічно.  До прикладу, два інваліда мають 100% пільгу від районного бюджету, але не користуються субсидією від держави. Тому цією програмою пропонується інвалідам краще вибрати субсидію з Києва. Ця програма вступає у дію з 1 березня, а за два місяця до того, інваліди мають оформити субсидію. Вже попередньо узгоджено, щоб у цьому інвалідам допомогли районні працівники соціальної служби.
   Головний редактор районного часопису «Воля народу» Микола Іванців виступив з районною цільовою програмою фінансової підтримки та розвитку Буської районної газети «Воля народу» на 2016-2018 роки та повідомив про Угоду Про порядок висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування Буського району друкованим засобом масової інформації – Буською районною газетою «Воля народу» на 2016 рік.
    Про програму підтримки радіоінформаційного простору на 2016-2018 роки розповів в.о. директора Буського радіомовлення Євген Ярема. Була піднята тема про створення FM-мовлення, для цього у редакції є вже необхідне обладнання. 
   Опісля депутати проголосували за надання матеріальної допомоги мешканцям району в сумі 62 тис. грн. Зокрема, допомогу отримують: Прокопович Галина Михайлівна, мешканка с.Соколя, на лікування в сумі 20 тис; Мороз Марія Теодорівна, мешканка с.Гумнисько, на лікування в сумі 20 тис; Вороновська Христина Богданівна, мешканка смт. Красне, на лікування в сумі 20 тис.грн; Рибачок Ірина Ярославівна, мешканка с.Соколівка, на лікування дочки в сумі 2 тис. грн.

 Районний бюджет 2016 прийнято

   З бюджетних питань доповідав начальник фінансового управління РДА Михайло Постолюк. Оскільки проект головного фінансового документу району було обговорено на засіданнях комісій районної ради, то його розгляд проходив у форматі запитання-відповідь з начальником управління. Отож, на 2016 рік визначено:  
– видатки районного бюджету у сумі 100853,6 тис. грн., в тому числі видатки загального фонду бюджету 98788,4тис. грн., 
– видатки спеціального фонду бюджету 2065,2 тис. грн.
– резервний фонд районного бюджету у сумі 100,0 тис. грн.
    У підсумку за підготовлений проект бюджету свої голоси віддали 27 депутатів, 1  – утримався.
    Також у ході роботи сесії депутати затвердили наступні питання:
– Про затвердження структури та штатного розпису працівників виконавчого апарату Буської районної ради на 2016 рік;
– Про затвердження кошторису видатків загального фонду виконавчого апарату Буської районної ради на 2016 рік;
– Про погодження  введення штатної одиниці  опалювача котельні Буської ДЮСШ;
-Про погодження  введення  штатної одиниці бухгалтера  ДНЗ «Калинонька» на 1.0 ставки;
– Про погодження призначення Яцків О.В. на посаду завідувача дошкільного закладу «Ясочка» тощо.
      Після того, які всі питання порядку денного були вичерпані, на завершення  сесії депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський привітав депутатів з найбільшим святом християнського світу — Католицьким Різдвом.
Роман МАТВІЮК, фото автора