Головна Політика Буська райрада підтримала звернення щодо неприпустимості прийняття антиукраїнського законопроекту про мову

Буська райрада підтримала звернення щодо неприпустимості прийняття антиукраїнського законопроекту про мову

Депутатами Буської районної ради під час чергової сесії 6 серпня 2020 року було підтримано звернення Львівської обласної ради щодо неприпустимості прийняття антиукраїнського законопроєкту № 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти».

Зокрема у парламенті пропонували внести зміни до чинних законів про мову і про освіту, що передбачають:
– скасування з 1 вересня 2020 року переходу учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання;
– дозвіл викладати декілька навчальних предметів російською мовою в українських школах.

Українофоби в парламенті намагаються зробити це, не зважаючи на те, що Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, за результатами розгляду в першому читанні, рекомендував відхилити законопроект № 2362, а Міністерство освіти і науки України не підтримало цього законопроекту.

Це лише підтверджує той факт, що антиукраїнські сили, які досі представлені в українському парламенті, на сьомому році московсько-української війни продовжують свою підривну діяльність на користь кривавого Кремля і зупинятися не збираються.

У зверненні закликають Президента України Володимира Зеленського не допустити прийняття цього ганебного законопроекту. Голову Верховної Ради України Д. Разумкова зняти русифікаторський законопроект № 2362 із розгляду та припинити дискусії, які підважують державний статус української мови, раз і назавжди. А кожну депутатську фракцію та групу у Верховній Раді України, усіх народних обранців у парламенті у разі винесення законопроекту № 2362 на пленарне засідання виступити на захист української мови і української освіти і проголосувати проти.