Головна Політика Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА скеровує вимушених...

Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА скеровує вимушених переселенців на лікування в Італію

 

У Львові, в одному із центрів розселення внутрішньо переміщених осіб, проводять попередній медичний огляд та скринінг осіб з-поміж ВПО, яким потрібна медична допомога. Надалі пацієнтів, у разі необхідності продовжувати лікування або забезпечення догляду, перевозять до Італії.

Таку допомогу українцям надає Італійський Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА.

Першочергово на лікування скеровують людей похилого віку, з інвалідністю, з психоневрологічними захворюваннями. Команда Червоного Хреста перевозить та розселяє людей у медичні заклади або заклади соціальної інфраструктури – залежно від потреб  – у різних містах Італії.

«Це вже втретє від початку повномасштабної війни, коли внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на Львівщині, у межах співпраці з Італійським Червоним Хрестом скеровують на лікування в Італію. Загалом на лікування до Італії поїхали вже 240 осіб.

Ми збираємо інформацію з районів області про вразливі категорії осіб з числа ВПО і на підставі цієї інформації організовуємо скринінг та медичний огляд таких осіб для визначення, якої саме допомоги (лікування, постійний догляд) вони потребують», –  розповіла начальниця управління соціального обслуговування населення департаменту соціального захисту ЛОВА Тетяна Медвідь.

Як зазначила Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова, найважче – це евакуація людей, яких рятувальники звільнили з-під завалів будинків.

«Ми дуже гарно співпрацюємо з департаментом соціального захисту ЛОВА та центром «Джерело». Ми працюємо комплексно – забезпечуємо людям догляд та харчування. Потім формуємо групу, яка їде в Італію. Група дуже важка. Туди входять люди на інвалідних візочках, люди з геріатричних інтернатів, з травмами хребта, шиї, спинного мозку – це одні з найважчих категорій.

Працюємо також з тотально незрячими людьми, з тими, які мають важку форму церебрального паралічу, у яких майже відсутнє мовлення. Вкотре хочу наголосити на дуже гарній роботі департаменту соціального захисту – ви рятуєте маломобільних людей, людей з інвалідністю зі всієї України», –  акцентує Тетяна Баранцова.

Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА скеровує вимушених переселенців на лікування в Італію Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА скеровує вимушених переселенців на лікування в Італію Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА скеровує вимушених переселенців на лікування в Італію Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА скеровує вимушених переселенців на лікування в Італію Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА скеровує вимушених переселенців на лікування в Італію Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА скеровує вимушених переселенців на лікування в Італію