Головна Історія На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв...

На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи

 

Сьогодні минає 36 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Внаслідок двох вибухів на енергоблоці АЕС радіоактивна хмара пройшла над європейською частиною радянського союзу, більшою частиною Європи, східною частиною США. У зв’язку з цим 26 квітня у світі відзначають Міжнародний день жертв радіаційних аварій та катастроф.

До річниці аварії заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, керівник Львівської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Андрій Кульчицький та керівниця Львівського спеціалізованого центру радіаційного захисту Тетяна Пошивак вшанували героїчний вчинок ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та жерт катастрофи, поклавши квіти до пам’ятника Героям та жертвам Чорнобиля, що розташований на вулиці Морозній у Львові.

«Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.

Глибока вдячність мужнім учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Шануємо тих, хто був евакуйований та відселений з забруднених територій, втратив здоров‘я і потребує особливої уваги від держави і суспільства», – зазначив Іван Собко.

Станом на сьогодні на Львівщині налічується 6994 постраждалі особи, з яких:

  • 3663 – учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з них: 1112 – 1 категорії; 2112 – 2 категорії; 439 – 3 категорії;
  • 30 – особи, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій;
  • 3301 – потерпілих від Чорнобильської катастрофи, з них 313 – 1 категорії; 558 – 2 категорії; 1116 – 3 категорії, 1237 – потерпілих дітей;
  • 614 – дружин померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Вважається, що найбільш розповсюдженою хворобою, викликаною викидом радіоактивних речовин в Чорнобилі, є рак щитовидної залози та лейкемія.

«У постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС – а до них належать ліквідатори аварії, евакуйовані мешканці, – фіксують захворювання п’яти-семи різних органів і систем після радіаційного опромінення. Це можуть бути ураження серцево-судинної системи, кишково-шлункового тракту, щитовидної залози та будь-які інші хвороби, але вони є атиповими. Ці люди отримали дозу опромінення в 90 разів вищу від тієї, яку фіксували під час бомбардування у Хіросімі. Частина осіб з числа ліквідаторів страждають на променеву хворобу», – розповіла керівниця Львівського спеціалізованого центру радіаційного захисту Тетяна Пошивак.

Опісля у Центрі провели робочу нараду щодо потреб закладу у воєнний час. Зазначимо, що минулого року за кошти обласного бюджету для Центру придбали рентген-апарат, а завдяки меценатам та союзу «Чорнобиль» відремонтували палати.

«Хочу відзначити професійну і якісну роботу керівниці та колективу Центру радіаційного захисту населення. Упродовж цих двох років обласна влада завжди підтримувала і підтримуватиме медзаклад і надалі. Після нашої перемоги у війні, яка буде скоро, я впевнений у цьому, багато обласних програм потребуватимуть змін. Проте підтримка категорії «чорнобильців» буде одним з пріоритетів у соціальному блоці», – додав Іван Собко.

Довідково:

26 квітня вночі на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС відбулися два потужні вибухи на четвертому енергоблоці АЕС. Потужність вибухів була настільки великою, що було зруйновано стальну і свинцеву обшивку реактора, і в повітря піднялось більше 60 тон радіоактивних матеріалів.

Аварія визнана техногенною, екологічною та гуманітарною катастрофою. Основну частину робіт по ліквідації наслідків аварії виконали в 1986 – 1987 роках, в них взяли участь приблизно 240 000 осіб. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки склала приблизно 600 000 осіб. Відразу ж після катастрофи загинула 31 людина.

З території в радіусі 30 кілометрів від місця аварії було евакуйовано більше 100 тисяч людей, загублено 48 тисяч гектарів земельних угідь, виведено із ладу 14 підприємств, втрачено 400 тисяч квадратних метрів житла.

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним “саркофагом”, який збудували сотні тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, а Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію.

На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи На Львівщині вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи