Головна Політика Де на Львівщині можна пройти безкоштовні курси української мови для вимушених переселенців

Де на Львівщині можна пройти безкоштовні курси української мови для вимушених переселенців

Більшість внутрішньо переміщених осіб у побуті спілкується виключно російською. Аби жителі України послуговувалися державною мовою у побуті і не вдавалися до мови агресора, у Львівській області організували чимало мовних курсів для ВПО – як онлайн, так і офлайн. Нижче подаємо їхній перелік та контакти.

1. Львівське обласне товариство «ПРОСВІТА» ім. Т. Шевченка оголошує набір другої групи на безкоштовні курси української розмовної мови.

Викладачі допомагають учням перейти на вільне спілкування українською та подолати мовний бар’єр. Крім цього, на курсах ви зможете поповнити свій словниковий запас, дізнатися основні правила культури мовлення, довідатися цікавинки рідної мови та ознайомитися з історією та культурою українського народу. Форма спілкування – неформальна.

Заняття відбуваються двічі на тиждень у центрі Львова (вул. Друкарська, 6). Детальніше за номерами телефонів: 0671447681; 0974367221; 0674557354.

2. Філологічний факультет Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка пропонує очне навчання для ВПО.

Окрім мовних занять, ви зможете більше дізнатись про українську літературу, її авторів та їхній вклад у розвиток України.

«Працювати з людьми велике задоволення, адже усі щиро намагаються опанувати українську. Наші заняття складаються з теоретичної та практичної частин. Для більшості переселенців стали відкриттям наші письменники та письменниці, а про окремі твори з літератури, які ми вважаємо класикою, дізнаються вперше. Наші викладачі радо допоможуть вільно перейти на українську мову, головне – мати бажання, а воно, повірте, у цих людей є. Багато наших студентів кажуть, що після повернення додому й надалі розмовлятимуть українською», – ділиться завідувачка кафедри української мови Віра Котович.

Навчання очне. Місце проведення – Дрогобич, гуртожиток №5, що на вул. Володимира Великого, 3. Графік навчання: понеділок, вівторок, середа, четвер о 17:00–18:00 та 18:10–19:00. Деталі за номером: 0978725294 (Віра).

3. Проєкт «Єдині» ГО «Навчай українською!» – безкоштовні розмовні клуби.  

Проєкт «Єдині» – це 28 днів підтримки у переході на українську мову. Розпочався набір на другий курс розмовних клубів. Упродовж навчання учасники щодня отримуватимуть завдання та матеріали, які допоможуть подолати мовний бар’єр. Тут передбачили багато розмовної практики, технік запам’ятовування нових слів. Також вам запропонують ресурси з корисним та розважальним контентом українською.

Зустрічі відбуваються щовівторка о 18:00 упродовж місяця в бібліотеках Львова. Зареєструватися можна за посиланням. Деталі за номером телефону: 0964465991 (Анастасія).