Головна Політика Депутати Буського району просять переглянути ціни на природний газ

Депутати Буського району просять переглянути ціни на природний газ

На черговій районній сесії депутати Буської районної ради прийняли звернення до Президента України, голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра України, в якому вимагають перегляду рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 березня 2015 року № 583 «Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення».

У зверненні йдеться наступне: «Підставою для звернення є глибокий та неупереджений аналіз економічних та соціально-політичних наслідків виконання вказаної постанови, а також численні звернення громадян та громадських організацій.
Вважаємо, що таке стрімке підвищення тарифів без підвищення пенсій та заробітних плат є неприпустимим. Адже в Україні значна кількість населення за рівнем доходів не в змозі буде оплачувати нові тарифи.
Переконані, що прийняттю рішення про підвищення тарифів на енергоносії для населення мали б передувати жорсткі заходи щодо припинення корупційних схем в енергетичній сфері України, які продовжують діяти.
На наш погляд, Кабінету Міністрів України необхідно терміново забезпечити прозоре формування тарифів та заборонити діяльність посередників при наданні комунальних послуг.
Крім того, пропонуємо терміново розробити та прийняти закони України «Про газ власного видобутку», «Про енергетичний баланс України», а також зміни до законодавства України у сфері енергетики.
Враховуючи вищенаведене та важливість і актувальність даного питання для громадян України:
–    привести розмір тарифів на оплату житлово-комунальних послуг у відповідність до реальних доходів та платноспроможності населення;
–    забезпечити гарантоване постачання за фіксованими державними цінами всього природнього газу, що видобувається в Україні, виключно для потреб населення та житлово-комунальним підприємствам;
–    збільшення вартості енергоносіїв проводити тільки після або одночасто із пропорційним підвищення заробітних плат, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат».