Головна Політика Депутати Буської райради стурбовані повною відсутністю фінансування з боку НСЗУ по COVID-19

Депутати Буської райради стурбовані повною відсутністю фінансування з боку НСЗУ по COVID-19

На позачерговій сесії Буської районної ради депутати звернулися до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністра охорони здоров’я України  Михайла Степанова, т.в.о. голови Національної Служби здоров’я України Андрія Віленського щодо забезпечення фінансуванням КНП «Буська центральна районна лікарня», яка включена до переліку госпітальних баз для надання медичної допомоги пацієнтам з ознаками гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусом COVID-19 згідно угоди з НСЗУ.

Публікуємо звернення дослівно:

Президенту України В. Зеленському

                                                                       Голові Верховної Ради України Д. Разумкову

                                                                       Прем’єр-міністру України Д. Шмигалю

                                                                       Міністру охорони здоров’я України М.Степанову

                                                                       Т.в.о. голови Національної Служби здоров’я України

                                                                       А.Віленському

ЗВЕРНЕННЯ

щодо забезпечення фінансуванням КНП «Буська центральна районна лікарня», яка включена до переліку госпітальних баз для надання медичної допомоги пацієнтам з ознаками гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусом COVID-19 згідно угоди з НСЗУ

Ми, депутати Буської районної ради, стурбовані повною відсутністю фінансування з боку НСЗУ по COVID-19 КНП Буської районної ради «Буська центральна районна лікарня», яка є однією з госпітальних баз Львівщини, де з 1 серпня поточного року надають медичну допомогу пацієнтам з коронавірусом.

Ситуація, що склалася, вимагає невідкладного вирішення, так як дороговартісне лікування є непосильним тягарем для пацієнтів, більшість яких є літніми людьми чи людьми з низькими доходами, а також відповідно не забезпечуються доплати лікарям, які працюють з пацієнтами хворими на COVID-19. І це не дивлячись на те, що ще на початку серпня цього року Буська ЦРЛ подала до Національної служби здоров’я України усі необхідні для таких виплат документи.

Без передбаченого Урядом в рамках Програми медичних гарантій  фінансування закладу  (щомісяця 2.5 млн грн) неможливо закупити необхідні лікарські засоби та обладнання, в той час, коли  кількість хворих на COVID-19 щодня невпинно зростає.

Як відомо, у законі «Про Державний бюджет України на 2020 рік» було передбачено 66 млрд гривень на боротьбу з коронавірусом SARS-CoV-2 та його наслідками, проте  кошти з Фонду були витрачені не за призначенням і перенаправлені на будівництво доріг, підвищення матеріально-технічного забезпечення правоохоронних органів, тощо. Такі безвідповідальні дії викликають щонайменше подив та нерозуміння, а щоденні обіцянки фінансування заходів по протидії COVID-19 з екранів телевізорів залишаються лише нереалізованими обіцянками.

   Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Буської районної ради, вважаємо неприпустимим  у час різкого збільшення хворих на коронавірус, позбавляти медичні заклади передбаченого фінансування, що негативно відображається як у можливостях лікарів надавати своєчасно та в повному обсязі медичну допомогу пацієнтам, так і позбавляє більшість хворих отримати гарантований державою пакет лікувальних послуг.

Голова районної ради                                                                                 Богдан Глова