Головна Політика Лютневі тези для України

Лютневі тези для України

Політичне протистояння між владою і суспільством продовжується вже третій місяць. Народ вимагає зміни політичної системи, а не просто замінити одних посадовців на інших.

Влада олігархів на чолі з президентом В.Януковичем добровільно відійти не хоче. На переговорах з опозицією, зокрема останніх, президент не погодився на умови Майдану. Під його тиском депутати від Партії регіонів та комуністи проголосували за Закон про амністію, який неприйнятний для учасників протестів. Необдуманими діями Президент потрапив у пастку, яку сам собі поставив. У нього є ще два виходи.

Перший – добровільно піти у відставку і тікати з країни. Це дасть змогу уникнути дальшого, ще більшого кровопролиття та людських жертв.

Притягнути до кримінальної відповідальності всіх винних у вчиненні вбивств, каліцтва, катування, викрадення, наруги над людською гідністю учасників протестних виступів. Випустити на волю всіх затриманих борців проти диктаторського режиму.

Другий – вдатися до силового варіанту, що приведе до поразки існуючого режиму і повної відповідальності президента та його найближчого оточення за вчинені злочини проти людства.

Що буде далі, після перемоги революції. Найперше, потрібно буде сформувати Тимчасовий – перехідний Уряд – за участю опозиційних політичних партій, громадських організацій та протестних рухів:

  • ліквідувати обласні, районні державні адміністрації, передавши їхні повноваження новоствореним виконкомам при місцевих радах, що вже робиться в окремих областях;
  • розпустити антиукраїнський парламент і оголосити дострокові вибори президента і депутатів всіх рівнів рад;
  • одноголосно розробити за участю широкої громадськості, відомих вчених з питань юриспруденції та права новий Закон про вибори, затвердивши його Тимчасовим Урядом;
  • створити і затвердити нову Центральну виборчу комісію;
  • призначити протягом цього року дату виборів.

Після обрання нової Верховної Ради першочерговим питанням має стояти повернення до Конституції 2004 року. Одночасно треба внести зміни до Основного Закону України, де передбачити президенту країни чисто представницькі функції з метою недопущення протиборства між президентом і прем'єр-міністром.

Прем’єр-міністра, який формує Уряд, обирає більшість в парламенті (на зразок Німеччини). Новостворений уряд має провести ряд першочергових реформ:

  • прокуратури, правоохоронних органів, служби безпеки з одночасною їх люстрацією;
  • судової системи, запровадивши виборність суддів, одночасно передбачивши їх люстрацію;
  • ліквідація Конституційного суду;
  • повернути найвищі судові повноваження Верховному суду України.

Народ вимагає ліквідації різного роду спецпідрозділів "Беркут", "Грифон" та інших. Натомість збільшити кількість дільничних, рядових правоохоронців патрульної служби.

Перейменувати міліцію, яка скомпрометувала себе у боротьбі проти власного народу, в поліцію.

Особливу увагу слід приділити зміцненню Збройних сил України. Сьогоднішня влада довела армію до повного зубожіння. Фактично в Україні відсутні боєздатні військові формування. Для зміцнення боєздатності армії необхідно негайно переглянути бюджет країни, збільшивши її фінансування. Одним з джерел буде скорочення внутрішніх військ, які сьогодні борються зі своїм народом, та ліквідація спецпідрозділів "Беркут'', "Грифон", "Ягуар". У міру зростання економіки країни необхідно переглянути недолугі реформи попереднього Уряду, зокрема: пенсійного та медичного забезпечення; податкового законодавства; розвитку науки та освіти.

Забезпечити для іноземного капіталу привабливий інвестиційний клімат. Одним з першочергових завдань є децентралізація бюджету, що забезпечила б ефективніше використання коштів.

Інвестувати швидкоокупні виробництва, створити нові робочі місця, дати гідну заробітну плату робітникам і селянам.

Відродити на селі кооперативний рух поряд з іншими формами господарювання на землі. Забезпечити селян справжніми дотаціями, а не розмовами про них. Щоб все це здійснити, потрібно боротися і не бути космополітами. Сьогоднішня влада скинула маску і показала своє справжнє обличчя – вороже українському народу. Отож боремося, нам Бог допомагає…

Леонід РОМАКА,
м.Буськ