Головна Освіта Радій життю із книгою

Радій життю із книгою

"Є книжки, які обов'язково треба прочитати в дитинстві. А ось книжку, яка може змінити не тільки нас самих, а й наше ставлення до навколишнього світу, бажано прочитати й дорослим", – саме так сказала в 5-А класі на початку уроку про твір Е.Портер "Полліанна" вчитель Красненської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, старший вчитель Рачкевич Надія Богданівна під час проведення у школі районного семінару вчителів світової літератури.

На парті перед кожним учнем – текст твору, на столі біля дошки – його "ліки від негараздів": крем від ластовиння, троянда, стетоскоп, колобочки вовни, бейджик з написом "Твоє ім'я – найкраще". Емоційна розповідь вчителя, яскраві слайди, які демонстрували за допомогою мультимедійного проектора, посприяли залученню дітей до розуміння того, що "…кожен несе в собі добре світло, треба тільки вміти відкрити свою душу і подарувати це світло людям" (Е. Портер).

Підтвердженням цієї думки стали мультимедійні презентації "Радій життю", підготовлені учнями Сергієм Дацюком про випускницю школи Анастасію Питльовану, члена творчою активу Спілки художників України, та Павлом Нечепоренком про Антона Дацка, жителя міста Буська, неодноразового переможця і призера етапів Кубка світу та Європи, дворазового чемпіона світу з фехтування 2011 року, майстра спорту міжнародного класу з фехтування на візках.

Уміти дарувати радість, творити добро, усвідомлювати значущість цього в житті людини, виховувати щирість у стосунках – основна ідея проведеного уроку. Цю думку Надія Рачкевич продовжила втілювати під час виховного заходу "Криниця – духовності скарбниця" з учнями 8-Б класу, керівником якого вона і є.

Яскраві декорації, виготовлені Надією Богданівною і вчителем інформатики О.Столярчук та учнями 8-Б класу, прекрасно виконані українські народні пісні (художній керівник О.Приставська), акторська гра дітей підтвердили, що вони люблять своє рідне, українське, що творити радість – це робити людям добро, приємність. Присутність на виховному заході настоятеля УАПЦ св.Володимира отця Юрія Толочного, його розповідь про силу свяченої води додали особливого забарвлення проведеному семінару.

Керівник методичного об'єднання вчителів світової літератури та російської мови Марія Гулка і учасники в підсумковому виступі високо оцінили творчий доробок учителя Н.Рачкевич.

Н.БАЙКО,
вчитель Красненської ЗОШ І-Ш ступенів №1