Головна Політика Французька делегація завітала на Львівщину, аби налагодити співпрацю в галузях медицини та...

Французька делегація завітала на Львівщину, аби налагодити співпрацю в галузях медицини та енергетики

Зокрема, гості відвідали медичні заклади, у яких найбільше реабілітують постраждалих від російської агресії.

До Львівської області прибула почесна делегація з Франції на чолі з директором Центру кризових ситуацій та підтримки Міністерства Європи та закордонних справ Французької Республіки Філіпом Лаліо та директором Центру з питань гуманітарних операцій та стабілізації (COHS) Міністерства П’єpом Саліньона.

Вони відвідали Львівську ОВА, а також завітали до медичних закладів, у яких найбільше реабілітують постраждалих від російської агресії.

«Внаслідок повномасштабного російського вторгнення Львівщина, як і вся Україна, стикнулася з безліччю викликів. До нашої області масово евакуйовувались люди, дехто перетнув кордон, але більшість залишились у нас. Тому ми швидко організували роботу на вокзалі і почали розселяти людей по шелтерах, закладах соціальної інфраструктури. Робота була складною, але за підтримки міжнародних донорів нам вдалось дещо стабілізувати ситуацію. Великого навантаження зазнала наша система охорони здоров’я через значну кількість поранених військових та цивільних, які проходять у нас реабілітацію. Відповідно до цього, ми активізували проєкти з матеріально-технічної підтримки обласних медзакладів, але ще є проєкти, які хочемо реалізувати спільно з французькими колегами. Ну і зрештою, зараз посилились ракетні атаки на енергетичну систему, тому в області почали застосовувати графіки погодинних відключень світла. Будемо раді за підтримку для спільних проєктів з підтримки нашої енергосистеми. Ось це наші пріоритети», – зазначила заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула.

Почесних гостей ознайомили з роботою Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи, де зараз тривають ремонтні роботи у новому операційному відділені. За рік госпіталь проводить до 6 тисяч операційних втручань різного ступеня важкості, у день кількість операцій коливається від 20 до 30, тож потреба у новому приміщенні є вкрай важливою. Зі свого боку, Львівська ОВА виділила 1,5 млрд гривень на облаштування нового операційного блоку.

Принагідно делегації продемонстрували центр протезування та реабілітації Superhumans Center, який уже більше року надає різного спектру медичні послуги для цивільних та військових, які постраждали через російську агресію. Клініка уже має досвід роботи з французькою медичною місією провідних фахівців з реконструктивної хірургії. Деталі – https://loda.gov.ua/news/93129. У червні цього року на базі Superhumans Center відбудеться третя практична місія зі щелепно-лицевої хірургії, яку очолять провідні французькі фахівці в цій галузі.

«У нас є потужний освітній заклад – Львівський медичний університет, який знаний високим рівнем навчання. Міністерство охорони здоров’я ставить собі за мету створити університетську клініку на базі університету. Підтримка з боку Франції також була б цінною. Будемо вдячні за контакти відповідного навчального закладу для встановлення співпраці в цьому напрямку», – акцентувала директорка департаменту міжнародного співробітництва Ірина Бутинець.

«У разі виникнення будь-яких криз за кордоном наш центр забезпечує захист французьких громадян та координує екстрену гуманітарну діяльність держави для надання допомоги місцевому населенню. Упродовж останніх двох років нашим пріоритетом залишається підтримка України. Основні напрями допомоги: розмінування територій, освіта, медицина та енергетика. Стосовно останнього, то для нашої команди експертів необхідна детальна інформація про стан справ у вашій області та технічні аспекти, які б могли вам допомогти покращити ситуацію з енергетикою», – зауважив директор Центру кризових ситуацій та підтримки Філіп Лаліо.

Від початку російської агресії Франція через цей Центр провела 40 логістичних операцій солідарності на підтримку України. Зокрема, понад 2600 тонн обладнання та товарів привезли до України за цей період. Йдеться про генератори, аварійні укриття, медичне обладнання, транспортні засоби екстреної допомоги, збірні мости, продукти харчування.

Надалі Львівська ОВА підготує для французьких колег перелік проєктів, які планують реалізувати або уже впроваджують на Львівщині і які потребують фінансової чи матеріально-технічної підтримки.