Головна Політика Рік дитини буде і на Бущині

Рік дитини буде і на Бущині

Друге засідання ХХІІ сесії, яке відбулося 1 березня, депутати Буської міськради розпочали питанням, яке розглядали на попередньому, та, не дійшовши спільного знаменника, вирішили вивчити детальніше. Йдеться про передачу будинку №28 на вул.Шкільній (у якому розміщувались початкові класи Буської ЗОШ №2) у спільну власність територіальних громад Буського району для облаштування дитячого будинку сімейного типу. Натомість районні депутати на останній сесії райради прийняли рішення про передачу у власність Буської міської ради будинку, де на сьогодні знаходиться ПВКГ.

Такий обмін взаємовигідний для обидвох сторін і, що найголовніше, принесе користь дітям, які залишились без батьків і чекають на нову родину. Адже Буський водоканал матиме своє, а не орендоване, приміщення, а район – дитбудинок сімейного типу, у якому задвір'янські батьки виховуватимуть 9 дітей. Зауважимо, будинок залишатиметься службовим,  сім'я ним користувати­меться до досягнення батьками пенсійного віку. А ось щодо коштів на реконструкцію (це близько 450 тис.грн), вони мають надійти з обласного бюджету, – повідомив керівник апарату Буської РДА Юрій Кондзірський, дякуючи депутатам міськради за одностайне рішення на користь дітей.

Загалом цього дня на сесії багато говорили про малих бущан. Депутат Роман Шишка нагадав, що 2013 рік в Україні проголошено Роком дитини, а керівництво держави обіцяє створити сто тисяч нових місць для дошкільнят. Тому і міським обранцям варто про це подумати та подати свої пропозиції, адже маємо недобудоване приміщення третього дитсадка. У свою чергу Ростислав Сліпець зауваження визнав слушним, проте зазначив, що 23,5 млн.гривень, які необхідні для створення нового ДНЗ "під ключ", міськраді не під силу. Хіба що  допоможе держава.

Також на сесії міськради йшлося про місце паркування для таксі (на вимогу ВДАІ), участь в обласному  конкурсі мікропроектів і проектів, які фінансуються за рахунок коштів німецького фонду. Забігаючи наперед, зазначу, що вони також стосуються дитячих садочків Буська та першої школи. Розглянули і низку земельних питань. Загалом сесія пройшла конструктивно, депутати були одностайними у своїх рішеннях.

Ірина ГАЄВСЬКА