Головна Політика Голова Буської РДА засекретив Розпорядження

Голова Буської РДА засекретив Розпорядження

Голова Буської районної державної адміністрації Петро Мороз приховує розпорядження з серпня 2017 року, які давно мали бути опубліковані на офіційному сайті. Що це за розпорядження, які зашифровані «трьома крапками» і не носять жодної назви?

З кожним днем українці зізнаються, що розчаровані владою, яка на тлі Революції Гідності прийшла до управління. Своїми діями вони демонструють пріоритет бізнесу над національними інтересами України. Голослівні заяви Президента і його команди, що влада стане відкритою до громадян, стали пустотливими. Кожен крок місцевої влади Буського району має бути оприлюднений в Інтернеті на сайті міської, районної чи сільської ради. Закон це гарантує для того, щоб люди могли ефективно контролювати дії влади, яку вони самі ж обрали, і за потреби нагадувати їй, кому вона має служити. Чи можуть бущани контролювати місцеву владу користуючись своїм правом на доступ до публічної інформації та на місцеве самоврядування? Очевидно, що ні!

У Законі «Про доступ до публічної інформації» чітко прописано, що громадський контроль покладається на громадянина.

«До Майдану контроль за владою здійснювала прокуратура – приходив прокурор і казав: «Дайте папери, які у вас є». Своїм протестом він міг зупинити дію документа. Тому рада вирішувала наперед, скільки треба занести прокурору, щоб він не опротестував потрібне рішення, – каже експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. – Після Майдану прокуратура не має права здійснювати нагляд, і тепер наглядаємо ми – громадяни».

Вже чотири місяці на офіційному сайті Буської районної державної адміністрації і досі немає жодного розпорядження голови РДА. Чому? Влада щось приховує від надбужанців, а може впродовж кількох місяців нічого не робила на благо нашого мальовничого краю, а лише готувались до приїзду Марини Порошенко, Олега Синютки? Останні розпорядження голови Буської РДА датуються 27.07.2017 року. Далі йде зашифровка «трьома крапками» і словом «Назва», що при натисканні видає, що документа не існує у системі.

Варто зазначити, що офіційні сайти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, ОДА публікують свої розпорядження відразу після їх підписання. В той час, Буська РДА, виявляється, не зацікавлена в інформуванні населення про свою роботу. Деякі документи, що з’являються на сайті із запізненням втрачають свою актуальність та зменшують інтерес до них. Можливо саме тому їх затримують? Не краща ситуація і в інформуванні про результати своєї роботи і окремих відділів та управлінь Буської РДА. Навіть їхні телефони вказані на сайті РДА, на дзвінки не відповідають!

Мешканці Буського району хочуть знати та отримувати інформацію вчасно про роботу районної влади!