Головна Політика Захисні споруди на Львівщині: скільки їх та де шукати

Захисні споруди на Львівщині: скільки їх та де шукати

До уваги жителів Львівської області. У воєнний час просимо усіх слухати оповіщення цивільного захисту та негайно йти в укриття після сигналу сирени. На Львівщині функціонує фонд захисних споруд у кількості 927 одиниць.

Як повідомили в департаменті цивільного захисту, в області існують 260 сховищ, 677 протирадіаційних укриттів. Вони призначені для укриття найбільшої робітничої зміни суб’єктів господарювання, які продовжують свою діяльність в особливий період та персонал і хворих стаціонарних лікувальних закладів, яких неможливо евакуювати.

Для укриття населення використовуються найпростіші укриття та споруди подвійного призначення, яких в області на обліку органів місцевого самоврядування перебувають  майже 170 тисяч штук. Відповідно до проведених розрахунків цієї кількості споруд достатньо для укриття 100% населення області. По Львову місткість найпростіших укриттів складає близько 197% від населення міста.

Що таке найпростіші укриття? Підвали будинків, підземні паркінги, метро, переходи під мостами. У разі виникнення загрози, дослухайтесь до інструкцій, які лунають зі сирен або надходять на офіційному телеграм-каналі Оповіщення ЦЗ. Якнайшвидше дістаньтесь укриття. Допоможіть тому, що має проблеми з пересуванням.

Інтерактивні карти розташування захисних споруд цивільного захисту розміщені:

  1. Область. На геопорталі містобудівного кадастру Львівської області, вкладка Цивільний захист;
  2. Місто. Інтерактивна карта захисних споруд Львівської територіальної громади на Геопорталі міста Львова, вкладка Безпека.

Інші територіальні громади розміщують інформацію про наявність укриттів на своїй адміністративній території на власних інформаційних ресурсах, а також розміщують відповідні інформаційні покажчики на місцевості. Тобто, адреси сховищ у своєму населеному пункті уточнюйте в керівництва громади.