Головна Політика Інвентаризація земель, Генплани ОТГ – облдержадміністрація планує допомагати громадам

Інвентаризація земель, Генплани ОТГ – облдержадміністрація планує допомагати громадам

Допомогти об’єднаним територіальним громадам – така головна мета обласної програми розвитку містобудівного кадастру та просторового планування, яку розробила Львівська ОДА для області на наступні 5 років.

Загальну суму 11 мільйонів 700 тисяч гривень у 2021-у планують скерувати на три напрями: розвиток і впровадження регіональної Геоінформаційної системи містобудівного кадастру, розвиток земельних відносин та виготовлення містобудівної і землевпорядної документації.

«Щодо кадастру, то нам важливо оновити наш геоінформаційний портал, ліцензійне програмне забезпечення, антивірусні програми, закупити техніку для проведення навчань і семінарів у громадах. Близько ста тисяч гривень коштуватиме програмний продукт, який дозволить створити офіційний відкритий реєстр об’єктів культурної спадщини, разом з охоронними зонами та зонами регулювання забудови. На це маємо запит від управління охорони об’єктів культурної спадщини», – пояснює начальник управління містобудівного кадастру та архітектури Юрій Сало.

Також у межах заходів програми на 2021 рік планується оновлення схеми планування територій області, адже попередньо така схема створена 2009 року. А оскільки 2011-го змінилося законодавство і в країні завершується децентралізація, нагально потрібно оновлювати ці дані.

«Найважливіше зараз – допомогти громадам. Тому, на умовах співфінансування, ми пропонуємо співпрацю щодо інвентаризації земель, їх нормативної грошової оцінки, створенні містобудівної документації, генпланів. Наша область має затверджену стратегію розвитку. Відповідно до неї та вимог часу, ми хочемо чітко ознакувати місця, де планується чи вже розпочався розвиток нових промислових території, де будуть нові міжнародні пункти пропуску, індустріальні парки, а також – нові транспортні коридори. Для цього дуже потрібно оновити схему планування територій області як основу», – зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Наразі тривають обговорення проєктів програм у Львівській обласній раді, а прийняти їх на наступні п‘ять років обласні обранці планують на початку лютого.