Головна Політика ЛОДА звернеться до уряду щодо ситуації на хвостосховищі Стебницького родовища калійних солей

ЛОДА звернеться до уряду щодо ситуації на хвостосховищі Стебницького родовища калійних солей

На сьогодні рівень розсолів в секції №2 хвостосховища Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал» досягає гранично допустимого.

Про це йшлося під час засідання чергової обласної комісії ТЕБ і НС під головуванням заступника голови Львівської ОДА Юрія Бучка.

У межах комісії, з метою запобігання виникненню аварійної та надзвичайної ситуації, департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації доручили підготувати та скерувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності погодження дозованого тимчасового скидання надлишків зворотних вод (розсолів) із хвостосховища Стебницького родовища калійних солей ПрАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» відповідно до розробленого індивідуального регламенту.

Окрім того, підприємство повинне забезпечити постійний моніторинг рівнів солей у хвостосховищі та оперативно інформувати всі причетні аварійно-рятувальні служби та органи управління цивільним захистом про можливість виникнення (виникнення) прориву дамби хвостосховища.

«Також на ПрАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» покладається обов’язок – розробити проєкт по знешкодженню, утилізації або рекультивації земель, зайнятих під хвостосховищем Стебницького родовища калійних солей, та забезпечити його реалізацію», – зазначив Юрій Бучко.

Окрім того, директор Департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник наголосив, що у регламенті прописано окремим пунктом – необхідність осушення однієї водойми, розробка проєкту рекультивації та подальше його втілення.

ЛОДА звернеться до Уряду щодо ситуації на хвостосховищі Стебницького родовища калійних солей ЛОДА звернеться до Уряду щодо ситуації на хвостосховищі Стебницького родовища калійних солей ЛОДА звернеться до Уряду щодо ситуації на хвостосховищі Стебницького родовища калійних солей ЛОДА звернеться до Уряду щодо ситуації на хвостосховищі Стебницького родовища калійних солей ЛОДА звернеться до Уряду щодо ситуації на хвостосховищі Стебницького родовища калійних солей ЛОДА звернеться до Уряду щодо ситуації на хвостосховищі Стебницького родовища калійних солей ЛОДА звернеться до Уряду щодо ситуації на хвостосховищі Стебницького родовища калійних солей