Головна Політика Максим Козицький повідомив про головне з життя Львівської області за тиждень

Максим Козицький повідомив про головне з життя Львівської області за тиждень

Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький розповів про головні події тижня, що минув.

Львівщина долучилася до національного проєкту «Пліч-о-пліч», мета якого – допомогти відновитися громадам Херсонщини, які найбільше постраждали від агресії росії. Наша область бере під свій патронат відновлення жител й об’єктів соціальної інфраструктури у селищі Біла Криниця, селах Нова Зоря і Таврійське. Докладніше за посиланням.

Триває масштабна ремонтна кампанія, щоб підготуватися до наступного опалювального сезону. Енергетики просять ощадливо використовувати електроенергію, особливо з 16:00 до 23:00. Цьогоріч масштаби ремонтів складніші та більші, адже наша енергосистема пережила масовані атаки pociян. Частина електростанцій – тимчасово в окупації, тому кількість потужностей, які можуть виробляти електроенергію, обмежена.

Стратегія з інтеграції залізничних мереж, яку розробили Європейська комісія і Європейський інвестиційний банк, передбачає будівництво євроколії через Львівщину. Пропонують збудувати євроколію для швидкісних перевезень від кордону з Польщею у Мостиськах та Раві-Руській до Львова, між Львовом і Києвом та Чопом, а також від Львова до кордону з Румунією.

40 дітей військовослужбовців і воїнів, які загинули в боях за Україну, поїхали зі Львівщини на дозвілля у Францію. Поїздка стала можливою завдяки співпраці ГО «Європейський прихисток», влади регіону Окситанія та Львівської ОВА. Щоб ще більше маленьких українців могли трохи відволіктися, разом із заступником мера Монпельє Албаном Занкело підписали угоду про організацію літнього дозвілля для дітей з України у 2023 році. Також розглянемо можливість реалізації таких програм і наступного року. Детальніше – за посиланням.

В межах співпраці зі Львівською ОВА Польща передала 17 тонн гуманітарного вантажу для Луганської області. 7 генераторів різної потужності, 8 палет товарів особистої гігієни, 8 палет продуктів тривалого зберігання від Маршалківського уряду Люблінського воєводства Республіки Польща отримають мешканці Луганської області, зокрема Старобільського та Сіверськодонецького районів. Карету швидкої медичної допомоги, укомплектовану найнеобхіднішим обладнанням та медикаментами, передадуть шпиталям. Докладніше – тут.

У Яворові після капітального ремонту відкрили стадіон імені Євгена Смука. Окрім стандартного футбольного поля з легкоатлетичними біговими доріжками та секторами, на стадіоні облаштували цілий комплекс об’єктів: сучасний волейбольно-баскетбольний майданчик, два мініфутбольні майданчики, велике тренувальне поле, адміністративні і господарські приміщення, роздягалки, тренажерний майданчик, трибуни на 935 глядачів. Проєкт реалізували в межах програми Президента України «Велике будівництво». Більше про це – у матеріалі.

У Биличах на Самбірщині відкрили нову амбулаторію сімейної медицини. Тут надаватимуть медичні послуги понад 2 тисячам жителів трьох населених пунктів Самбірського району. Проєкт реалізували в межах державної програми «Доступна медицина».

У гуртожитку Рава-Руського професійного ліцею облаштували 17 комфортних кімнат для проживання понад пів сотні ВПО. На ремонт скерували 4 млн гривень в межах Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області на 2023 рік. У планах розпочати ремонт й інших поверхів гуртожитку. Більше – у матеріалі.

На Львівщині запустили Місцевий портал відкритих даних та Портал місцевої статистики. На ресурсах є інформація про основні показники розвитку Львівщини від структурних підрозділів Львівської ОВА та різних відомств Львівської області, зокрема ДСНС, Національної поліції, Пенсійного фонду, Державної податкової служби. Ці показники, згруповані за тематичними блоками та розподілені по районах і територіальних громадах. Детальніше про платформи та посилання, щоб на них перейти.

У нашій області впроваджують програму психологічної стабілізації та реабілітації Hope for Kids, яку розробили фахівці Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр за підтримки Благодійного фонду HOPE.UA. Вона передбачає надання психологічної допомоги дітям, які зазнали впливу травматичних подій. Її масштабують на всі області України.

На Львівщині погодили закупівлю ще трьох квартир для дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування у Дрогобицькій, Золочівській та Добросинсько-Магерівській громадах. Придбання однокімнатних квартир, загальною вартістю майже 2,5 млн гривень, будуть співфінансувати з обласного бюджету та коштом територіальних громад.

У реабілітаційному центрі у Стебнику сім’ї, які виховують дітей з ДЦП, можуть безкоштовно взяти у прокат нові вертикалізатори. Це обладнання допомагає дітям перебувати у комфорті і соціалізуватися. За допомогою пульта керування вертикалізатори можна використовувати в процесі навчання, лікування, реабілітації. Як отримати.

Громади Львівської області отримали нове обладнання у межах проєкту ПРООН, який втілюють у партнерстві зі Львівською ОВА за підтримки уряду Великої Британії. Ноутбуки, електростанції, смартдошки і моноблоки передали у цифровий хаб, ЦНАПи, Пункти Незламності, а також кластер біоекономіки у Львівській області, Львівський обласний молодіжний центр та Агенцію регіонального розвитку Львівщини.

На території області проводять буріння нової свердловини. Ввести в експлуатацію планують цьогоріч у серпні. Початковий дебіт нафти понад 24 тонни на добу. Експлуатувати свердловину планують не менше, ніж 15 років. Більше про це – тут.

Цього року реконструюють систему опалення Державний архів Львівської Області. Це роблять, щоб зменшити великі експлуатаційні витрати та виправити некерованість й повну гідравлічну розбалансованість системи, через що відбувався нерівномірний розподіл тепла у приміщенні. Докладніше – тут.