Головна Політика Медики Львівщини, які захворіли на COVID-19, отримали перші страхові виплати

Медики Львівщини, які захворіли на COVID-19, отримали перші страхові виплати

Львівська обласна державна адміністрація, щоб підтримати лікарів, які перебувають на передовій боротьби з коронавірусом, щодня ризикуючи власним здоров’ям, ініціювала програму зі страхування медиків на випадок інфікування COVID-19 при виконанні професійних обов’язків.

«Питання страхування медиків є надзвичайно актуальним. Згідно із статистикою, станом на сьогодні ми маємо 316 захворілих на коронавірус медичних працівників», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Відповідно до програми фонд, сформований з благодійних внесків, передали в адміністративне управління страховій компанії для здійснення страхових виплат медичним працівникам.

Щоб підтримати медиків, страхова компанія «УНІКА» безоплатно управляє страховим фондом та поповнює його за рахунок власних коштів.

Виплата страхової суми відбувається за результатами проведеного розслідування по кожному страховому випадку за наявності необхідних підтверджувальних документів.

На сьогодні до програми страхування залучено 18 медичних закладів області.

«Програма почала діяти з 28 квітня. Тоді ми почали збирати списки з кожної лікарні, обробляти документи та навчати координаторів. На початку програми було застраховано 2600 працівників. На даний момент ця кількість працівників збільшилась до 5094. Хотіли б, щоб бізнес і далі долучався до поповнення благодійного фонду, і можна було б здійснювати виплати лікарям, які борються з коронавірусом і знаходяться у високій зоні ризику», – розповів помічник координатора Центру при ЛОДА у питаннях страхування, (регіональний представник міжнародного страхового брокера АОН у м. Львові) Кіндрат Гвоздинський.

Страхуванню підлягають працівники закладів охорони здоров’я міста та області, які залучені до надання допомоги особам, інфікованим COVID-19.

Медики, госпіталізовані до медичних закладів у зв’язку із захворюванням на COVID-19, що підтверджується позитивним ПЛР-тестом, який проводять у ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України”, отримують страхові виплати в розмірі 15 тис. гривень.

Такі виплати вже отримали 4 медиків, які захворіли на COVID-19.

«На сьогоднішній день в нас є пакети документів на виплати по 9-ти застрахованих медиках. Хтось вже провів лікування, хтось ще хворіє. Четверо з них вчора отримали виплати страхових відшкодувань на свої рахунки. Кількість застрахованих, яка є на сьогоднішній день, є достатньо великою – понад 5 тисяч осіб, по статистиці хворих – більше 300 осіб, тому ми розуміємо, що хворі ще збирають документи», – розповіла заступник начальника Департаменту управління регіональною мережею ПрАТ СК «УНІКА» Оксана Загричук.

Вона зазначила: «Страхове відшкодування можуть отримати ті медики, які проходять лікування у стаціонарі».

Крім того, після проведення всіх виплат і скасування карантину на території області, всі доступні кошти страхового фонду будуть пропорційно виплачені усім медикам, інфікованим COVID-19.

«Львівська ОДА разом з громадськими організаціями, благодійниками та бізнесом робить все можливе, щоб максимально захистити медиків. Ми вдячні їм, що, ризикуючи своїм здоров`ям, вони у цей складний час рятують життя людей», – наголосив Орест Чемерис.

Серед благодійників проєкту, які долучились до формування фонду страхування медиків у Львівській області, – благодійна організація – Фонд «З повною довірою», ТОВ «Горизонти», ПрАТ «Компанія Ензим», ТОВ «Кормотех», Асоціація «Львівський Кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг», Благодійний фонд «Відкриті очі» (SoftServe), ТОВ «РСП «Шувар», N-ix, ПрАТ «Львівобленерго», страхова компанія «УНІКА», ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл”.