Головна Політика На Львівщині розпочався українсько-ізраїльській саміт, присвячений фізичній та психологічній реабілітації

На Львівщині розпочався українсько-ізраїльській саміт, присвячений фізичній та психологічній реабілітації

Ізраїльські спеціалісти поділяться досвідом з українськими колегами.

Сьогодні, 30 травня, у Львові стартував українсько-ізраїльський саміт «Фізична та психологічна реабілітація в Україні. Досвід Ізраїлю – UIRS 2023».

На саміті обговорюють чотири ключові теми:

  •  Психологічна реабілітація. Дієві ізраїльські методики;
  •  Досвід Ізраїлю у фізичній реабілітації та протезуванні. Застосування набутих знань в Україні;
  • Презентація українських ініціатив та проєктів у сфері фізичної та психологічної реабілітації;
  • Бізнес-аспекти та міжнародна підтримка реабілітації в Україні.

Серед учасників заходу – представники державного сектору, інноваційних медичних центрів, міжнародних фінансових інституцій та благодійних фондів, технологічних компаній обох країн, бізнесмени, лікарі, науковці.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький привітав учасників саміту та подякував Державі Ізраїль за постійну підтримку України від початку російсько-української війни у 2014 році.

«У перший день повномасштабної війни на кордонах Львівської області перебувало 300 тисяч українців, 90% з яких – це діти і жінки. За перший рік роботи волонтери команди медико-психологічної допомоги на Головному залізничному вокзалі Львова  надали психологічну допомогу 500 тисячам людей. Третина лікарень Львівщини працює над наданням допомоги військовим. І це лише кілька цифр.

Щоб допомогти максимально усім, хто потребує підтримки, в нашій області діє два великих проєкти: центри Superhumans та Unbroken, де є фізична і психологічна реабілітація, протезування, реконструктивна терапія.

Дуже цінним  для нас буде також менторство від Держави Ізраїль, яка уже понад 70 років живе у стані війни і медики якої мають колосальний досвід у лікуванні та реабілітації постраждалих від обстрілів і бомбардувань. Ми дякуємо медикам Ізраїлю за польові шпиталі, які ви розгортали в Україні на початку повномасштабної війни, щоб допомогти всім, хто цього потребував. Зараз ми готові перейти на новий рівень співпраці. У нас є достатньо багато талановитих та спраглих до знань медичних фахівців. Їм теж є чим поділитися за роки, коли вони рятували людей, які постраждали під час АТО, ООС, а тепер і в часі великої війни», – зазначив Максим Козицький.

На саміті також виступили, зокрема, посол Держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський, перша леді Ізраїлю Міхаль Герцоґ (онлайн), міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна (онлайн), заступниця міністерки соцполітики з питань євроінтеграції Ганна Пророк.

Нагадаємо, на початку повномасштабної російсько-української війни у Мостиськах розгорнули ізраїльський мобільний госпіталь «Блискуча зірка» (названий на честь колишньої прем’єр-міністерки Ізраїлю Голди Меїр, яка народилася в Україні). За місяць роботи у госпіталі пролікували 6005 пацієнтів, консультацію та допомогу отримали більше ніж 7 тисяч місцевих жителів та людей з територій, які постраждали від російської військової агресії.

Для надання допомоги внутрішньо переміщеним особам у кожному районі Львівщині діють консультативно-координаційні центри. Адреси та контакти ККЦ можна знайти за посиланням: https://cutt.ly/EwqZxcAz