Головна Політика На Львівщині керівництво Буської РДА заявляє, що на них чиниться тиск

На Львівщині керівництво Буської РДА заявляє, що на них чиниться тиск

Нещодавно Офіс реформ у Львівській області оприлюднив інформацію про те, що Буський район можуть поділити на три громади. Хоча ще раніше на нарадах-обговореннях формування перспективного плану об'єднання територіальних громад району спочатку говорилося про об'єднання шести територіальних громад, а після вивчення в частині забезпечення та гарантії надання громадам якісних і доступних публічних послуг, перспектив розвитку інфраструктури адміністративного центру, фінансового забезпечення голови сільських та селищних рад Буського району одностайно всі висловилися проти такого об'єднання. Звідки ж тоді з'явилися три громади? Адже на нарадах перший заступник голови Буської РДА Микола Чучман не раз повідомляв усіх присутніх, що без спільної виробленої позиції з громадою, ніяких пропозицій не будуть подаватися. 

   В Офісі реформ повідомили, що саме Буська РДА після відповідного обговорення з головами сільських, селищних та міських рад, депутатами подала такий план.
   З цього приводу ситуацію Буському порталу прокоментував перший заступник голови Буської РДА Микола ЧУЧМАН:
–  У п'ятницю о 9 ранку в Офісі реформ було заплановано захист пропозицій від громади району. Ще напередодні цього на нарадах-об'єднаннях, сільські та селищні голови пропонували об'єднання шести громад і мав надію на те, що десь так і буде. Однак вже на інших нарадах-обговореннях, громада вирішила на даному етапі не об'єднюватися, адже виникає багато питань до закону, процедури проведення, а особливо постає питання, що буде далі. Оскільки ця процедура має відбуватися до чинного законодавства, тобто на добровільній основі, Буська РДА виступає як координатор, який інформує від самого початку процесу.  
 Тому заявляю, що жодних пропозицій по укрупненню громад як керівник Буської РДА, я не подавав. На засіданні відповідної комісії у п'ятницю в Львівській ОДА на нас чинився тиск, щоб ми подали свої «добровільно узгоджені» з громадою пропозиції. Ми ж заявили про те, що громада Буського району поки що не узгодила жодних варіантів, а тому ми, Буська РДА, не подаємо нічого. В ЛОДА ж натякали на оптимальний поділ району на три громади. З приводу цих подій керівництво ЛОДА (перший заступник голови ЛОДА) сказало мені написати пояснення з приводу неподання жодних пропозицій, що я й зробив.