Головна Політика На Львівщині село одного району хоче приєднатися до села іншого району

На Львівщині село одного району хоче приєднатися до села іншого району

Територіальна громада села Андріївка обговорила Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Всі говорили про те, що порушувати вимоги Конституції України і приєднуватися до селища Красне – не підходить.І ніхто не заперечував проти того, щоб до сіл Андріївської сільради ДОБРОВІЛЬНО приєдналися села Бортківської cільради із збереженням центру об’єднаної сільради в Андріївці. 

Громадський активіст Ігор Гук у своєму «Facebook» пише, що його рідне село Мала Вільшанка (Золочівський район) хоче приєднатися до сільради села Андріївка (Буський район). 
«Наше село буквально вписане в село Андріївка. Є вулиці, де з одної сторони хати одного села, а з іншої сторони – іншого. Є межі городів, де з одного боку одне село, з іншого боку межі – інше.
Частина хат Андріївки через взаємне проникнення сіл беруть газ із Маловільшанецької газової труби.
Я – із Малої Вільшанки. Але колись дуже давно після рідної початкової школи один з перших пішов в Андріївську середню школу, тому що туди значно ближче ніж до школи села Скнилів. Потім дітей з Малої Вільшанки почали в перший клас записувати в Андріївську школу і початкової маловільшанецької школи не стало. Також в Андріївці єдиний дитячий садок для всіх сіл Бортківської сільради. В Малій Вільшанці автобусної зупинки нема – всі ідуть в Андріївку. Доїхати з Андріївки в Красне чи Буськ – значно легше, дешевше і швидше, ніж доїхати в Золочів (теперішній райцентр для Малої Вільшанки). Більшість людей з нашого села лікуються в Красному чи Буську. З різними послугами, субсидіями – Буський район значно кращий варіант.
Об'єднання села Мала Вільшанка з Андріївською сільрадою – мрія багатьох поколінь жителів села.
Агітація земляків з Малої Вільшанки за добровільне приєднання до Андріївки стала приводом для обговорення територіальними громадами трьох сіл Бортківської сільради (Бортків, Скнилів, Мала Вільшанка) ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Всі три територіальні громади вирішили добровільно обєднатися з Андріївською сільрадою (навіть якщо Андріївська сільрада буде приєднуватися до Краснянської селищної ради). Тут треба зауважити, що Конституція України встановлює добровільне об’єднання територіальних громад ТІЛЬКИ для сіл».