Головна Політика На сесії Буської райради вирували емоції, суперечки і звинувачення

На сесії Буської райради вирували емоції, суперечки і звинувачення

Сорок друга сесія Буської районної ради, яка відбулася вчора, виявилась дуже спекотною у плані емоцій, суперечків і звинуваченнях. 

   На так званій «розминці» було піднято чимало актуальних питань. Зокрема, депутат Богдан Глова підняв питання про те, чому з липня на дорозі Красне-Золочів знову буде ремонтні роботи здійснювати фірма ТзОВ «Техно-Буд-Центр», яка «прославилася» так званим струменевим методом роботи. Не менш важливу тему підняв депутат Олег Ільків, щодо загибелі бджіл у селах Андріївка та Петричі, де фермери китайською «хімією» здійснюють оприскування своїх посівів.
    Згодом депутати перейшли до порядку денного, де було розглянуто чимало питань. Зупинимося на самих «гарячих», які викликали чималі дискусії серед депутатів та громадськості.
   У порядку денному першим питанням стояло «Про затвердження соціально-економічного та культурного розвитку Буського району на 2015 рік». Перед депутатським корпусом Буської районної ради із звітом виступив перший заступник голови РДА Микола Чучман. Після виступу керівника, депутати задавали запитання по показниках і отримували коментарі окремих керівників по галузях. Далі депутати вирішили підтримати Звернення освітян Буського району до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Департаменту освіти і науки Львівської ОДА, Львівської обласної державної адміністрації, Буської районної державної адміністрації та Буської районної ради щодо фінансування освітньої галузі району, області та України в цілому.
  Наступним питанням депутати прийняли рішення про надання матеріальної допомоги 17 сім’ях учасників АТО, на загальну суму 88 тис. 500 грн. Повний перелік Буський портал опублікує згодом.
   Справжнім видовищем стало те, як народні обранці тричі голосували за погодження клопотання для отримання спеціального дозволу на користування надрами ТзОВ "Буськпромбуд", які хочуть зробити офіційний піщаний кар’єр у селі Волуйки Олеської селищної ради. Вислухавши керівника фірми та отримавши на запропоновані запитання відповіді, депутати все ж проголосували за надання йому дозволу. Варто відзначити, що під час голосування цього питання депутати від «Свободи» покинули зал засідання, а опісля – повернулися.
   Далі депутатами було проголосовано за звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з приводу перегляду  встановлених цін на природний газ, що використовується для потреб населення та тарифу на електроенергію.
  Також депутати проголосували за внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2015 рік.
   Справжній конфлікт інтересів, як висловилися депутати, розгорівся між керівництвом РДА та керівником відділу культури і туризму Людмилою Ціхоцькою, яка з 27 травня офіційно відсторонена від виконання своїх обов’язків. 
  За словами першого заступника голови Буської РДА Миколи Чучмана, керівник відділу культури і туризму порушила законодавство, через що її відсторонено від роботи, а нещодавно їй винесено другу догану – за порушення трудової дисципліни. Багаторічний керівник відділу культури, яка має чимало нагород, почесних грамот та відзнак, ніколи не порушувала законодавство і трудової дисципліни, тож в це тяжко повірити.  Не вірять у це і працівники відділу культури, які на зборах профспілки прийняли відповідне звернення на підтримку Л.Ціхоцької. До слова також була запрошена Л.Ціхоцька, яка повідомила, що з моменту її відсторонення вона отримала вже дві догани, перша (2 червня) – за порушення трудової дисципліни через невиконання доручення першого заступника голови Буської РДА, друга (5 червня) – через те, що вона не перебувала на робочому місці, а була, в цей час, викликана у Департамент для пояснення обставин. Можливо буде й третя догана? 
«А вчора з Департаменту подзвонили і сказали, що М.Чучман привіз погодження на моє зняття з роботи», – повідомила присутніх депутатів Л.Ціхоцька. Депутати почали уточняти деталі конфлікту, а згодом обурюватися таким діям керівництва РДА. «Не воюйте з жінками, а воюйте в зоні АТО», – лунало зі залу в сторону керівництва РДА. Не витримавши, як це назвав М.Чучман, тиску і суперечок, він покинув залу засідання. 
  До кожної згаданих тем Буський портал ще повернеться у наступних своїх публікацій.
/Буський медіа-портал/