Головна Політика На Закарпатті підписали важливі українсько-польські угоди щодо захисту, попередження та реагування на...

На Закарпатті підписали важливі українсько-польські угоди щодо захисту, попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні

4 жовтня, в Ужгороді під час форуму Карпатського Єврорегіону відбулося підписання Меморандуму про співпрацю в рамках проекту “Карпатська мережа регіонального розвитку” між Міністерством інвестицій і розвитку Республіки Польща і Асоціацією органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”.

Крім того, було підписано Грантовий договів на реалізацію проекту “Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні” між Міністерством інвестицій і розвитку Республіки Польща і Асоціацією органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”.

Участь у церемонії підписання взяли голова Львівської обласної ради, керівник Правління Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна» Олександр Ганущин, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, виконавчий директор Асоціації Галина Литвин, представник Асоціацієї в Закарпатській області, депутат облради Василь Худинець, а також польські колеги – директор департаменту територіального співробітництва Міністерства інвестицій і економічного розвитку та  Рафал Балінський,  комендант Державної пожежної служби  Підкарпатського воєводства Анджей Бабєца.

Як наголосив Олександр Ганущин, проект “Карпатська мережа регіонального розвитку” передбачає  розробку Стратегії розвитку Українських Карпат, будівництво Карпатського центру регіонального розвитку, закупівлю мобільних павільйонів та обладнання для проведення виїзних заходів тощо.  Його бюджет – 48 млн грн. Партнери – Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька ОДА.

Проект “Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні” реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020 і є унікальною ініціативою для  спільного вирішення проблем реагування на надзвичайні ситуації одразу у 3 карпатських областях України: Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської, які чи не найбільше потерпають від стихійних лих. Мета проекту –  підвищення рівня безпеки в карпатському регіоні шляхом зміцнення спроможності регіональних служб пожежної охорони та надзвичайних ситуацій, скорочення часу реагування на катастрофи в гірських  місцевостях.

Цей проект бюджетом у 1,8 млн євро (з них грант ЄС – 1,3 млн євро) протягом наступних двох років спільно реалізовуватимуть: Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” (головний партнер), а також Головні Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській , Івано-Франківській, Закарпатській областях та Воєводська Комендатура Державної пожежної охорони у Ряшеві (Польща).

У рамках проекту заплановано придбання 11 пожежних машин та комплектів вогнетривкого спорядження, 3 мікроавтобуси для обласних управлінь ДСНС України у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській областях, спільні навчання для персоналу пожежно-рятувальних частин карпатських областей (8 заходів), будівництво приміщення для навчальних тренувань пожежників з імітацією реальних умов надзвичайних ситуацій в Ряшеві та розробка спільної стратегії попередження та реагування у наших областях.

«Нарешті важливі проекти для громад Карпатського регіону починають рухатись з фінансовою підтримкою», – наголосив Олександр Ганущин.

На Закарпатті підписали важливі українсько-польські угоди щодо захисту, попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні

Після офіційної частини підписання документів проведено засідання Правління Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” та  засідання Загальних Зборів Асоціації.

У ході роботи Загальних зборів запланований  розгляд низки важливих питань. Зокрема, про створення Дому карпатських регіонів – відкриття Представництва Асоціації  органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” у м. Києві та про Звернення до Кабінету Міністрів України щодо співфінансування проектів-переможців Програм транскордонного співробітництва Європейського Інструменту сусідства 2014-2020 з державного бюджету.

Також обговорено результати участі Асоціації у першому конкурсному наборі Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 та про оголошення ІІ конкурсного відбору  проектів у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад.