Головна Політика Народні депутати від Львівщини підписали угоду про співпрацю з органами місцевого самоврядування

Народні депутати від Львівщини підписали угоду про співпрацю з органами місцевого самоврядування

 26 листопада у Львівській обласній раді відбулося підписання угоди між новообраними народними депутатами від Львівської області та органами місцевого самоврядування Львівщини. Від Львівської обласної ради та Асоціації місцевих рад "Ради Львівщини" угоду підписав голова облради Петро Колодій, від Львівського  відділення Асоціації міст України – голова відділення Андрій Садовий, від Львівської міської ради – секретар ради Василь Павлюк, а також представники новообраних народних депутатів України від Львівщини Степан Кубів, Ірина Сех, Ярослав Гінка.  

 
Сторони домовилися об’єднати зусилля щодо вирішення питань соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області, зокрема щодо захисту цілісності і суверенітету держави, захисту і розвитку української мови, як єдиної державної, посилення ролі органів місцевого самоврядування у здійсненні регіональної політики, створення виконавчих комітетів обласних і районних рад, зміцнення фінансової бази місцевого самоврядування та залучення фінансового ресурсу (дотацій, субвенцій, коштів державних програм) для вирішення проблемних питань територіальних громад області, боротьби з корупцією і беззаконням, боротьби з безробіттям, ремонту доріг загального значення, комунальних доріг, розвитку інфраструктури та вирішенні інших питань соціально-економічного та культурного розвитку Львівщини.
 
"Ми маємо великі надії, що після підписання угоди, після реалізації наших напрацювань буде сформовано ланцюжок від сільського депутата до районного, далі до обласного і до депутата Верховної Ради. Це нам дасть можливість виправити недоліки, які є в економіці, екології, інших сферах на Львівщині", – сказав голова Львівської обласної ради Петро Колодій.  
 
"Львівська обласна рада була прикладом того, що можна не тільки бачити і розуміти  проблеми територіальних громад, а й їх вирішувати, – зазначила новообраний народний депутат Ірина Сех. – Саме Львівська облрада була ініціатором різноманітних проектів щодо розширення прав місцевого самоврядування і активно їх впроваджувала. Зокрема, це програма мікропроектів, яка дала вагому підтримку для місцевих рад, програма енергозбереження, це конкурс "Екологічно чистий населений пункт". Маючи невеликі фінансові ресурси, ми хоч і не вирішили всіх проблем громад, але намагалися допомогти місцевим радам, спонукали їх бути активнішими". 
 
За словами Ірини Сех, за час своєї депутатської діяльності в місцевих радах вона бачила, що у Львівській області можливий поступ. "У мене фактично готовий законопроект, який розширює повноваження органів місцевого самоврядування, і Львівська область може бути пілотною областю для його впровадження. Я ініціюватиму ухвалення цього законопроекту у Верховній Раді. Ми ще будемо консультуватися з місцевими радами, що в ньому необхідно допрацювати, але він вже на стадії завершення", – наголосила депутат.  
 
"Під час виборчої кампанії я провела дуже багато зустрічей, люди питалися, чи ви ще до нас приїдете?  Вони не вірили, що депутат ще приїде в округ після обрання. Та сьогодні ми обіцяємо, що обов’язково будемо їздити Львівщиною, що не зазнаємося, адже бачимо себе представниками громад у законодавчому органі влади і сподіваємося на підтримку громад", – зазначила Ірина Сех.
 
За словами народного депутата Степана Кубіва, під час виборчої кампанії кандидати в народні депутати обіцяли виборцям, що будуть послідовними, проукраїнськими, відповідальними політиками. "Ми повинні відстояти законопроекти, розроблені об’єднаною опозицією і ВО "Свобода", бо в цьому й полягає відповідальність політиків", – зазначив Степан Кубів.
 
Андрій ПЕТРЕНКО
 
Голова Буської районної ради Володимир Замроз, який взяв участь у цій події, переконаний: «Угода, яка підписана між народними депутатами від Львівщини та місцевими радами, – це важливий крок, спрямований на користь громади. Але це лише перший крок, бо, як і в будь-якій угоді, головне – як вона буде виконуватися. Цих народних депутатів тому й вибрала громада, бо вони декларували захищати інтереси своїх виборців, працювати для Львівщини, яку вони представляють. Угода – це лише механізм виконання їхніх обіцянок. 
 
Позитив і те, що народні депутати беруть на себе зобов’язання відвідувати сесії обласної ради. Хотілося б, щоб мажоритарники також відвідували і сесії районних рад. 
 
Будьмо реалістами, виконати всі зобов’язання буде досить складно, не маючи більшості у Верховній Раді. Але треба виступати єдиною силою, залишивши на другому плані вузькопартійні інтереси. Цю угоду також можна розцінювати як перший крок для формування такого собі галицього лобі, як подібне вже давно створили представники інших регіонів, що дозволяє їм суттєво лобіювати інтереси свого краю, а значить, і виборців.
 
Головне – стукати у двері, бо це дозволить хоч трішки просунутися в розв’язанні численних проблем краю. Важливо також, щоб декларація не залишилася лише декларацією та черговим інформаційним приводом для піару».