Сьогодні, 5 грудня, сесія Львівської обласної ради розглянула зміни до Перспективного плану формування територій громад Львівської області. Йдеться про чинний Перспективний план, за яким пропонується створення на території Львівщини 85-ти ОТГ.
Як розповів перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський згідно з розрахунком, який провела регіональна комісія, більша частина цих ОТГ, а це 33 громади мають низьку спроможність і лише 29 високу. Відтак, рішенням сесії пропонується до цього плану додати ще 7 громад. Частина з них діючі, а частина отримала висновки від ОДА щодо відповідності Конституції на створення ОТГ.
Як зазначив Василь Лозинський Львівська ОДА розробила перспективний план, який складається із 67 громад. Цей план був скерований в Міністерство регіонального розвитку.
«Ми маємо бачення 67 громад, про які ми говорили й в цій сесійній залі й у всіх районах області. З цієї кількості є лише 3 громади з низькою спроможністю, і аж 39 із високою. Ми об’їхали всі території, почули громади. Пропозиції почуті в районах будуть враховані та розглянуті на регіональній комісії», – розповів перший заступник.
Також, як він підкреслив, головним завданням децентралізації є формування саме спроможних громад.
«Наша позиція, що громади мають бути виключно спроможними. Ніхто на сьогодні принципу добровільності не скасовував. Всі громади, які до нас подаються, висновки отримують. Є приклади, коли люди спершу страйкують, а тоді на другий день приносять документи. Також разом з цим приходять інші громади, які просто віддають документи й ми з ними працюємо, – зазначив Василь Лозинський. – В нас є громади, де 89 % надходжень йде на видатки їхнього персоналу, тобто на зарплату, а 11 % на умовний розвиток. Наше завдання і регіональної комісії зробити так, щоб не було громад, де є реверс. Наше завдання формувати спроможні громади».