Головна Політика Не війна з минулим, а боротьба за майбутнє

Не війна з минулим, а боротьба за майбутнє

На відміну від інших районів, де емоції брали верх над розсудливістю і відбувалось так зване "гоніння відьом" – йдеться про блокування роботи райдержадміністрацій та інших установ, погроми у відділах міліції, судах і прокуратурах – у Бущині зміна керівної верхівки і правоохоронних структур проходила досить спокійно і виважено. Але це зовсім не означає, що ми пасивні і не хочемо змін. Хочемо, як і всі інші українці, проте робимо все досить толерантно і демократично, І на останньому засіданні сесії Буської райради депутати підтвердили свою тверду позицію у питанні очищення влади.

Після одностайного ухвалення звернення до Голови Верховної Ради України, в.о. Президента О.Турчинова, у якому висловили свою позицію з приводу подій в Україні і завдань влади на найближчий період, районні обранці підтримали звернення профільної депутатської комісії до Генеральною прокурора України О.Махніцького з вимогою призначення нового прокурора району. Голова комісії Б.Глова аргументував таку позицію численними фактами неправомірних і упереджених дій керівника місцевої прокуратури, зокрема зазначив: "Складається враження, що для прокурора Буського району Романа Андреса політичні питання мали значний пріоритет, що слід розцінювати як тиск на депутатський корпус районної ради".

Не оминули й діяльності керівника буської міліції. Йшлося про те, що Роман Павлюк спочатку написав заяву про відставку, а опісля, аби затягнути час, «втік» на лікарняне. Негативну оцінку його позиції висловив голова виконкому райради Степан Рак, а депутати вимагали призначення нового керівника райвідділу міліції. Забігаючи наперед, зазначимо, що претензії до правоохоронних органів мали не лише районні обранці. Так, підприємець Леся Тарасова розповіла про проблеми своєї сім'ї, які виникли через незаконну діяльність грального бізнесу у центрі Буська. Жінка обурювалась тим, що ані міліція, ані прокуратура не допомогли. Про що це свідчить – самі розуміємо. Не оминула громадська активістка і подій в Олеську. Той, хто стріляє в людей, має понести покарання і не заслуговує на пробачення, – переконана вона. Також Л.Тарасова висловила низку звернень від мешканців Бущини.

Голова районної ради Володимир Замроз наголосив на ганебних діях директора ДП "Буський лісгосп" Миколи Воронюка, який примушував працівників лісництв їхати на антимайдан. Тому районні обранці ухвалили звернення стосовно необхідності звільнення цього керівника від займаної посади.

Попри те, що питання медицини не стояло у порядку денному сесії, присутні у залі висловили бажання заслухати головного лікаря Буської ЦРЛ Зіновія Курія. Він, у свою чергу, нагадав про скрутне становище в галузі охорони здоров’я, та запевнив, що не триматиметься за крісло. Дещо пізніше стало відомо – Зіновій Степанович таки написав заяву на звільнення.

Не краща ситуація і в галузі освіти, тому керівник відділу освіти Богдан Глуховецький закликав депутатів, зокрема колег-освітян, негайно скликати профільну депутатську комісію, аби обговорити нагальні проблеми і напрацювати шляхи виходу з кризи.

Цього дня у сесійній залі виступали не лише депутати. Усі бажаючі мали можливість висловити свою громадянську позицію. Василь Стецюк наголосив на негативних явищах в освітянській галузі. Володимир Квасниця, користуючись нагодою, закликав усіх небайдужих прийти на зібрання зі створення Буської районної громадської організації "Майдан".

Зміни відбулись і в самому складі Буської райради. На місце екс-регіонала Володимир Сисуна прийшов позапартійний Василь Стецик, який прийняв присягу. Нагадаємо, що після відмови В.Сисуна бути депутатом вакантним залишилось місце голови бюджетної комісії. Його запропонували депутату Наталії Сервило. Отож вона очолила одну з найважливіших постійних комісій і стала членом Президії ради. Окрім цього, ще один колишній представник Партії регіонів у районній раді А.Михайлів відмовився від депутатства, про що повідомив письмовою заявою.

Загалом сесія проходила досить емоційно, водночас виважено і демократично. Адже на відміну від окремих радикально налаштованих осіб депутати розуміють, що люстрація – це не війна з минулим, це боротьба за майбутнє. І головне тут – не помилитись у виборі.

Насамкінець зауважу, що сесія не завершилась, дату її II пленарного засідання повідомлять через «ВН».

Ірина ГАЄВСЬКА