Головна Політика Не хочемо бути бидлом

Не хочемо бути бидлом

Вже вкотре бущани вийшли на віче, правда, цього разу воно відбулося відразу після бурхливої позачергової сесії.

Як зазначив у виступі депутат районної ради Степан Рак, по селах створюються мобільні загони, з якими активісти району підтримуватимуть зв’язок. Він вкотре закликав їхати на Майдан, змінювати хлопців, які там стоять, бо в Києві надзвичайно важко. А віче скандувало: "Міліція – з народом!", то ж начальник Буського РВ ГУМВС України у Львівській області Роман Павлюк запевнив, що буська міліція разом з народом.

Депутат Буської міської ради Оксана Михайлюк нагадала, що потрібні не тільки кошти для відправлення добровольців, а й продукти та теплі речі. Тому попросила, щоб депутати районної і міської рад пішли по своїх виборчих округах, достукалися до кожної хати, до кожної людини. Вона разом з активістами обійшла центр Буська і повідомила, що в жодній оселі їм не відмовили. А ще зазначила, що і в міській раді вирішуватимуть питання виходу регіоналів з партії.

Станична Красненської станиці Людмила Гураш днями повернулася з Києва і, як очевидець, розповіла про події, що відбувалися на вулиці Грушевського: "Біля ноги хлопчини впала граната, розірвало черевик, медсестри забинтували ногу, а він відірвав кусок штанини, замотав і побіг далі. Ми, старші, дивувалися молоді. Яка у них сила! Нам треба в собі побороти страх, Україна вже стала іншою. Тішимося з того, що там залишаються наші активісти – Сергій Бондаренко, Віра Крегул. Бо на Майдані мають стояти люди, тоді й тим, що на Грушевського, буде спокійніше, вони будуть впевнені, що їх підтримує цілий Майдан. Ми мусимо допомагати їм як фінансово, так продуктами і чисельністю на Майдані". Вона також зачитала вірш Мирослава Вересюка "Це мій народ!"

Тренер Буської ДЮСШ Людмила Скрипинець закликала їхати на Майдан і жінок, адже там не тільки треба будувати барикади, а й готувати для майданівців їжу.

Виступив на віче і голова Буської районної ради Володимир Замроз, зазначивши, що такі ж позачергові сесії райрад проходять по всій Львівщині. "Сьогодні я переконався, що в маленькому Буському районі є патріоти – люди, які не бояться сміливо висловити свою думку і репресій. Український народ показав, що більше вони не козли і не бидло, – він піднявся за свої права.

Зворушливо до сліз було дивитися, як молоді хлопці, вставши у перші ряди, говорили – ми готові йти на барикади, щоби вмерти. Чи хтось вірив, що може таке статися в незалежній державі, якій 23 роки, але людей довели до відчаю. Переконаний, що ще декілька днів і та влада лусне, бо не буде її кому захищати".

На віче виступили Зеновій Дацко та Андрій Кузьма. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на Майдані активістів і помолились за вічний спокій їхніх душ. І під час сесії, і на віче звучали ритми Української Революції Гідності.