Загарбницька путінська машина продовжує вбивати. Минулого тижня стало відомо про нові жертви в результаті атаки терористів під Слов'янськом – ще 12 загиблих військових Національної гвардії, серед яких начальник управління бойової та спеціальної підготовки Національної гвардії України генерал-майор Сергій Кульчицький. Дещо раніше, у ніч на 2 травня, в районі міста Слов'янськ Донецької області було збито два вертольоти Мі-24 Бродівської вертолітної бригади, які здійснювали повітряне патрулювання у визначеному районі. Бойові машини потрапили під приціл переносних зенітних ракетних комплексів (ПЗРК).Тоді загинуло п'ятеро осіб, один член екіпажу поранений,його захопили в полон. Безпосередніми учасниками трагічних подій у гарячих точках на сході нашої держави стали троє наших земляків, які беруть участь в антитерористичній операції (АТО).
Один із них, мешканець Красного, був особисто знайомий з генерал-майором Сергієм Кульчицьким і служив під його командуванням. У вівторок він приїхав додому у відпустку і перше, що зробив зі своїми побратимами, – на Личаківсько-му цвинтарі віддав шану своєму бойовому командирові, який разом з іншими силовиками того трагічного дня потрапив під обстріл.
Нагадаємо, що 29 травня, близько 12:30, поблизу міста Слов'янська, в районі проведення АТО, після розвантаження продуктів харчування та висадки зміни на четвертому блок-посту, повертаючись у зворотному напрямку гелікоптер М1-8 Національної гвардії України потрапив під обстріл та був підбитий через 30 секунд після зльоту. У повітрі стався вибух, вертоліт впав, вдарився об землю та вибухнув знову. У відповідь на дії терористів силами АТО було здійснено артилерійський та авіаційний обстріл території, з якої вівся вогонь, в результаті – група злочинців, причетних до обстрілу, була знищена. Генерал особисто привіз воду на гору Карачун і бійців для ротації національних спец-призначенців.
Щодо загиблих, то це співробітники колишнього "Беркуту" з Івано-Франківська, які пліч-о-пліч з май-данівцями стояли на Кара-чуні, разом їздили на завдання, буквально ділили останню хлібину та краплю води.
Нагадаємо, що проект "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури", який на 80% фінансується урядом Німеччини через німецький банк розвитку КРМ, впроваджує мікропроекти на рівні сіл та маленьких міст і передбачає проведення ремонтно-будівельних робіт, придбання обладнання, проведення навчання та консультаційних послуг для громад. А ось реалізовуються вони на базі об'єктів соціальної сфери -шкіл, дитячих садочків, амбулаторій, ФАПів, народних домів, бібліотек і водоводів. Яких саме, люди вирішують гуртом на загальних зборах
Інший захисник нашої Вітчизни з Кізлова, бортовий технік Бродівської вертолітної бригади також нещодавно перебував у тижневій відпустці в Надбужжі. Саме йому довелося пережити втрату п'ятьох бойових побратимів. Один із них був родом зі Слов'янська, де і загинув внаслідок обстрілу гвинто-крила. Іншому товаришу, який залишився живий, терористи прострелили ногу з його ж пістолета після того, як той упав в болото. А потім по усіх російських телеканалах пока-
зували, як сепаратисти рятують українського військового. Опісля вертолітник потрапив до Харківського госпіталя, звідки батькові ледь вдалося його визволити.
Загалом наш співрозмов-ник-військовий був небагатослівний. Лише вдалося дізнатись, що Бродівська вертолітна бригада дислокувалась у Дніпропетровську, де мала підтримку від місцевих. Атака інформація, що в Чугуївському полку деякі військові ходять з георгіївськими стрічками і ніхто з вищого командування на це не реагує.
Ще один наш молодий земляк з Буська несе важку і небезпечну службу на блокпосту під Донецьком.
Взагалі про численні проблеми, з якими зіштовхуються учасники антитерористичної операції, говорять мало. Наразі АТО однозначно стала активнішою, але військові зв'язані по руках і ногах, бо не можуть стріляти по місту, в якому ховаються терористи, адже там знаходиться цивільне населення, діти. Відомо про всі блокпости терористів, про всі їх позиції, але нанести по них удар дуже складно, бо там перебувають мирні мешканці та їх будинки. Серед цивільного населення існує підтримка як АТО, так і єдності України, та люди створюють умови для перетину кордону бандитами. Шокувало й повідомлення у ЗМІ про те, що й деякі наші прикордонники докладають до цього руку – за п'ятнадцять тисяч доларів пропускають колони терористів, зокрема «кадирівців».
Хоч нацгвардійці готові ціною власного життя захищати Батьківщину, але все ж залишається одна серйозна проблема – влада не чує вимог та не задовольняє мінімальних потреб, про які говорять військові. Добре, що не стоять осторонь прості українці -допомагають, хто чим може. Для прикладу, наша громадська організація "Майдан Буського району" дещо раніше закупила військовим матраци, ковдри, подушки і постільні набори, а нещодавно – 20 розвантажувальних жилетів та два прилади нічного бачення.
Загалом складається враження, що збройні сили віддали ініціативу терористам, а хто володіє ініціативою, той і б'є супротивника. В української армії краще озброєння, але ініціатива у бойовиків. Ще й кордон не закритий: терористів побили у донецькому аеропорту, а вони знову за ніч наїхали. Вихід логічний – закривати кордон, щоб до бойовиків не доправляли зброю, боєприпаси, гроші та нових людей.