Головна Політика Олещани потерпають через незадовільне водопостачання

Олещани потерпають через незадовільне водопостачання

Олеський край завжди відзначався активною громадською позицією і іріотичністю його мешканців. Вони одними із перших стояли на майданах Києва, Буська і Олеська. Вони створили свою Самооборону і патрулювали зулиці селища під час заворушень. Вони гнівно виступили проти місцевого ексрегіонала, який стріляв у 18річного юнака, та виявили крадіжку нафтопродукту на заводі мінеральних вод. Вони активно допомагають землякам, які служать в зоні АТО. У когорті тих, хто здає кошти, як пересічні мешканці, так і громади обидвох конфесій  УГКЦ та УПЦ, колективи школи, ліцею, управління осушних систем, пластуни, депутати та підприємці. І, що головне, усе виносять для обговорення на віче, спільно радяться, як вирішити ту чи іншу проблему. А їх у населеному пункті чимало, про що розповіла нам місцісцева активістка, депутат селищної ради трьох скликань, яка днями завітала у редакцію.

Насамперед олещани потерпають через незадовільне водопостачання, бракує роботи та місць у дитячому садку, Будинок школяра в аварійному стані, а музична школа взагалі залишилась без приміщення. "Є вже 60 заяв від батьків, які хочуть, аби їхні діти ходили в садочок, але другої групи так і не відкрили. Обіцяло керівництво району, обіцяв і підприємець Сисун, та обіцяного і донині чекаємо, бо кожен скаржиться на брак коштів,  розповідає Галина Руда.  Щодо робочих місць, то тут допомогло б відновлення діяльності Олеського заводу мінводи, а то нафту знали як незаконно відбирати, а воду виробляти не хочуть, не вигідно, кажуть. І перепродують завод один другому. А за врізку в нафтопровід донині ніхто не відповів."

"Загалом влада любить нас переважно перед виборами, а ось скільки б ми останнім часом не запрошували голову РДА на віче, він вперто не їде (на відміну від керівника ГО "Майдан Буського району", який відзвітував перед олещанами),  мабуть, боїться почути думку людей. А їм є що сказати, навіть з приводу тих непотрібних концертних турів за обласні гроші  краще б їх скерували хлопцям у АТО, або самі ж артисти нехай би їхали туди, щоб підтримати дух наших солдатів".

"Маємо в Олеську ще проблему з немісцевим підприємцем, який ігнорує думку людей та псує імідж селища. Наприклад в День Жалоби в його закладі гучно святкували. Донедавна спиртним торгував наліво і направо без дозволів,  скаржиться олещанка.  До усього ж засмічує довкілля.

Ось нещодавно найняв місцевого фірмана, який вивіз на Білу гору віз сміття. А вона є частиною заповідника "Північне Поділля". На підтвердження цього місцеві депутати та активісти взяли письмове пояснення чоловіка, який забирав ці побутові відходи від підприємця. До слова, могли вчинити й по-людськи. В нас організований вивіз сміття  5 гривень за мішок, й жодних проблем. І немає на цього горепідприємця жодної управи. Бо якби жив у Олеську, то хоч би повстидався односельчан, а так чинить, як йому заманеться. Але й на це знайдемо раду, бо ми є громада!".

Ірина ГАЄВСЬКА