Головна Політика Опалювальний сезон та експорт врожаю: Максим Козицький взяв участь в урядовому селекторі

Опалювальний сезон та експорт врожаю: Максим Козицький взяв участь в урядовому селекторі

Мова йшла про майбутній опалювальний сезон, а також про збирання й експорт врожаю та підготовку до посіву озимих культур.

Урядова селекторна нарада відбулася під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі першого заступника начальника Львівської ОВА Андрія Годика та керівник профільних департаментів.

В умовах воєнного стану в Україні вже другий місяць працює штаб із підготовки до осінньо-зимового періоду. Працює він у кількох напрямах: створення запасів газу і вугілля, приведення у готовність енергогенеруючих підприємств інфраструктури, готовність швидко реагувати на екстрені ситуації.

«На Львівщині є 1682 котельні, з них 495 працюють на альтернативних видах палива, решта – газові. Також створюємо резерв обладнання та матеріалів, щоб оперативно вирішувати проблеми, якщо вони виникатимуть.

В уряді акцентують: і надалі будуть підтримувати ті регіони, які використовують та впроваджують альтернативні види палива.

Також на селекторі мова йшла про експорт продукції, адже морські порти майже повністю заблокували війська рф.

Як зауважив Прем’єр-міністр України, експорт поступово зростає – і залізницею, і дорогою, і через Дунайські порти. Робота над вирішенням питання збуту продукції триває», – повідомив Максим Козицький.

До слова, судно з українським зерном, яке у понеділок вийшло з порту Одеси, уже прибуло до Туреччини.

Під час наради обговорили також питання, які стосуються підготовки до посіву озимих культур, місць для зберігання, добрив та пального. Триває робота над програмами доступного кредитування для сільськогосподарських товаровиробників та підприємств. На розвиток садівництва, теплиць та переробки від Міністерства аграрної політики заявники отримають гранти вже цього тижня.

Зазначимо, що у Львівській області станом на кінець липня ранніх зернових культур зібрали на площі 54,6 тисяч гектарів, що становить 23,5% до посівних площ. Намолотили понад 318 тисяч тонн зерна. Збір врожаю триває.