Головна Політика Підтримку Олегу Матківському на виборах в Буську висловила партія «Самопоміч» Андрія Садового

Підтримку Олегу Матківському на виборах в Буську висловила партія «Самопоміч» Андрія Садового

Олег Матківський, член парти Конгрес Українських Націоналістів, заявив про своє рішення кандидувати по 119 виборчому окрузі, який включає в себе Буський, Кам'янка-Бузький, Радехівський та Бродівський райони Львівської області. Знаний в цих районах, обласному центрі та Києві юрист і політик, який користується авторитетом багатьох людей та організацій, зізнається, що рішення йти на вибори прийняв після розмов з людьми в районах. Відтак партія КУН, багаторічним членом якої є Олег Матківський, висунула його на вибори, а свою підтримку йому вже висловили ряд політичних партій та громадських організацій. Днями підтримку Олегу Матківському висловила і партія "Самопоміч", яку представляють Львівський міський голова Андрій Садовий та представник "Реанімаційного пакету реформ для України" Ганна Гопко. Про необхідність підтримати Олега Матківського на окрузі говорять і представники районних організацій партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, які рекомендують підтримати його і на загальноукраїнському рівні. Не  станнім в цій підтримці стала багаторічна послідовна діяльність Олега Матківського, його вміння досягати результату для країни і людей, а також переконання багатьох оглядачів, що саме він зможе перемогти на цих виборах і вирішити в парламенті багато державних проблем та проблем районів округу.

– Ви були зареєстровані практично в останній день. Чому так сталося?

– Річ в тім, що ці тижні ми з фондом "Соборність" дуже активно займалися пошуком і передачею індивідуальних медичних аптечок для бійців, які проходять слУжбу зараз на сході України. Сучасні медичні аптечки стандартів НАТО, які дозволяють рятувати життя, вже в Україні. Зараз ми домовилися про приїзд медичних інструкторів зі США, які на полігонах проведуть навчання стосовно особливостей їх застосування. Все це потрібно було зробити і організувати і зайняло багато часу Друге, це вже на рівні розмов нам передавали, що в комісії дуже і дуже ретельно перевіряли кожен мій документ Можливо хтось дуже не хотів, щоб я був зареєстрований кандидатом в своєму окрузі, але ми все ретельно зробили, і розмови нехай лишаються на совісті тих, хто це робив.

– Ви прийняли для себе рішення бути кандидатом в одному з непростих виборчих округів. Ми, виборці, добре знаємо наші проблеми, а чи усвідомлюєте ви усю складність вибраного вами поля діяльності?

– Цілком усвідомлюю. Це навіть заохочує, бо маю прагнення побачити свій регіон одним із найкращих, а точніше, хочу долучитися до його реанімаЦії конкретними справами. Не побоюся вжити це слово, бо насправді регіон  депресивний, незважаючи на його величезний потенціал, а саме: зручне географічне положення, сільськогосподарські землі, природні ресурси. Регіон входить у трійку найсприятливіших для вирощування пивоварного ячменю і його переробки, вирощування цукрового буряка і це ще неповний перелік. Інфраструктура відстала, а дороги мешканіі називають напрямками. ороги  надзвичайно болюче питання для влади, будемо спільно шукати шляхи розв'язання.

– Одним з ваших опонентів є кандидат від "Свободи" Ірина Сех, котра є діючим депутатоммажоритарником ВР і має досвід парламентської діяльності. На що розраховуєте ви у час виборчих перегонів: на свою політичну, фахову чи громадянську активність, особистий авторитет?

– Я демократична і миролюбна людина, вести війну на виборчому фронті з опонентами не збираюся. Конкуренції  так, брудним технологіям  ні. Усе в рамках правового поля. Я не вважаю своєю місією оцінювати діяльність кандидатів, нехай аналізують і оцінюють виборці. Досвід парламентської діяльності у мене є також, був депутатом Верховної Ради другого скликання з 1994 по 1998 рік від Здолбунівського виборчого округу, що на Рівненщині. За плечима  30 років адвокатської практики, захисту прав людини, немало розробок у правничій царині, зокрема, напрацювання до Конституції України, Кримінального, Митного, Цивільного кодексів. На час виборчих перегонів розраховую передусім на власний досвід роботи, підтримку однодумців  патріотів, на допомогу тих, хто справді хоче долучитися до побудови сучасної демократичної європейської держави. Це не гасло, це стан душі і поклик серця, бо сам народився у патріотичній сім'ї.

– Наш регіон сільськогосподарський. У вашій програмі одним із завдань є впровадження інноваційної стратегії розвитку сільського господарства. Що маєте на увазі?

– Прорив української економіки повинен починатися з сільськогосподарської галузі, а відтак і переробної. Методи, якими обробляється земля, давно застарілі, як і техніка. Сучасні технології, налагодження діяльності кооперативних спілок, кредитування малих і середніх господарств, система лізингу, спрямування державних дотацій на село, формування ринку збуту сільськогосподарської продукції  шлях до відродження всього регіону.

– Ваш погляд на програму реформ "Стратегія розвитку 2020", ініційовану президентом.

– До реформ та ініціатив Президента ставлюся позитивно. Країні потрібна така програма, яка повинна впроваджуватися негайно. Наша біда  війна, але, мабуть, іншого шляху до незалежності немає.

– Як юрист, критично ставлюся до законів, які прийняті з ініціативи Президента, але вважаю їх політично правильними і необхідними, зважаючи на інтервенцію агресивного північного сусіда. Ми повинні розуміти, що, проводячи реформи, треба бути готовим до війни, бо ризик для Укра
їни надзвичайно великий. Путін ніколи не відмовиться від своїх імперських планів. Зупиниться лише тоді, коли бачитиме, що українська нація готова до відсічі. Тому у кожному селі, містечку місті повинна бути сотня територіальної оборони, координатори, що готові у будьякий момент дати відсіч ворогові. Вчимося воювати і відстоювати свою Землю, адже українці зі зброєю в руках зупинили орду зі Сходу… А Європа, з часів Мономаха, зрозуміла, що ми її частина, яка може стримати агресію. Життя змусило лояльних колись до Росії маріупольців, дніпропетровців, одеситів рити окопи на захист України. Ми  сильна нація, вірю в перемогу і свій народ.

Проте дипломатичні реверанси є необхідним кроком добросусідських відносин з цивілізованим світом, стратегічним маневром в складній для України воєнній ситуації.

– Які, на вашу думку, першочергові до вирішення завдання стануть перед новим парламентом?

– Оновлення влади відбувається, адже ми обрали демократичним шляхом Президента, наступними стануть вибори до Верховної Ради. У мене є напрацьовані пропозиції щодо судовоправової реформи. Основний недолік судової системи в тому, що вона не самостійна. Насправді вона залежна від влади і виконує провладні вказівки: "винесення рішень під копірку", незаконні затримання, незаслужені вироки. Особисто брав участь у понад десяти справах із захисту майданівців під час Революції Гідності. Тому судову реформу вважаю першочерговою.

А ще на часі реформа місцевого самоврядування. Господарські і першочергові питання повинні вирішуватися на місцях, як і надходження податків. Але для цього громада має мати відповідні важелі та фінансовий ресурс. Тому тут головне  повноваження місцевих громад. А це мо
же дати лише децентралізація влади. Під час зустрічей з виборцями часто чую тривожні запитання щодо наслідків майбутньої адміністративнотериторіальної реформи. Особливо переймаються пенсіонери: як їм добиратися до нового та далекого райцентру. Заспокою: після реформи центром має стати саме ваша громада. Але щоб вона добре функціонувала, потрібен контроль над діями місцевої влади. Контроль повинен бути постійним та об'єктивним.

– У разі вашої перемоги, з якими партіями, блоками ви будете співпрацювати?

– Готовий до співпраці з усіма національнодемократичними, патріотичними силами, з тими, хто чесно відстоюватиме інтереси держави.

– У період Революції Гідності ви були активним учасником протестного руху. Чи відчуваєте, що саме змінилося у суспільних настроях?

– Допомагав, чим міг; як по професійній лінії, так і матеріально. Сини були активними учасниками подій на Майдані. Народ став іншим, ще б іншою стала влада.

Ми пройшли еволюцію розвитку демократії, можна сказати, за історичними мірками, миттєво. Українці позбавилися комплексу меншовартості, зміцнилася віра в свої сили, шкода, що такими непоправимими втратами. Я і мої сучасники знають, що означають слова " ціна свободи", на жаль.

– Розкажіть коротко про себе.

– Народився в родині репресованих. Батьки мої побралися в Сибіру. Націоналістичнопатріотична лінія стала моєю стежкою, а далі  моєю дорогою в житті, як і в житті моїх батьків. Націоналістичні ідеї у мене з молоком матері. Все своє свідоме життя займався просвітницькою діяльністю. У 1994 році у Верховній Раді діяла фракція під керівництвом світлої пам'яті В'ячеслава Чорновола. Але
тоді суспільство ще не було готове втілювати ідеї цього славетного борця за волю України, гідного послідовника Степана Бандери. Я активний учасник громадської організації "Центр національного відродження ім. Степана Бандери". У своїй програмі поставив завдання на державному рівні визнати вояків ОУНУПА, інших військових формувань часів Другої світової війни, періодів ЗУНР, УНР, Закарпатської України, бійців сучасних добровольчих батальйонів, воїнів АТО учасниками національно визвольної боротьби.

Працюю над відновленням культурноісторичної спадщини свого рідного села Торки. Нещодавно до 550річчя села вийшла моя книжка, над якою працював тривалий час. Пам'ять потрібно берегти для нащадків, щоб не було "білих плям", щоб ніхто, ніколи не намагався стерти незручні для себе сторінки історії. Підтримую тісні контакти з громадою села і цікаві культурнопросвітницькі заходи.

На Радехівщині буваю часто, батьківське обійстя потребує догляду  садимо й обробляємо город, сад. Всі великі релігійні свята на Покрову Різдво, Великдень ми родиною збираємось у селі. Троє моїх дітей навчаються у Львові, вони щотижня в селі, я ж відповідно намагаюсь якнайчастіше відвідувати і "контролювати " їх.

– З особистого: Чи важко виховувати шестеро дітей?Хто з дітей пішов вашим шляхом, обрав собі фахправника?

– Мої діти  моя гордість і мій найбільший набуток. Четверо моїх дітей пішли моїм шляхом, один з них здобуває юридичну та економічну освіту, Орест вчиться на агронома, Аскольдові наймолодшому 13 років.

– Дякую за змістовну розмову. Успіхів вам у передвиборній боротьбі і бажаної перемоги.

Наталія ІВАНОВА