Головна Політика Привітання голови райдержадміністрації Богдана Гринишина з 96-ю річницею проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

Привітання голови райдержадміністрації Богдана Гринишина з 96-ю річницею проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

1 листопада 1918 року – одна з небагатьох віхових дат в історії України на довгому шляху здобуття незалежності.

96 роки тому на західноукраїнських теренах було офіційно проголошено нову державу – Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР) на чолі з нашим земляком, вихідцем з Буська Євгеном Петрушевичем. Тимчасовий Основний Закон ЗУНР визначив сутність і особливість нового державного ладу, а сама подія засвідчила, що західні українці вкотре потужно проявили себе в процесі національного державотворення.

Уже через три місяці ЗУНР об’єдналась з УНР в єдину соборну державу.

Вшановуючи пам’ять творців Західноукраїнської Народної Республіки, кожен з нас має усвідомити, що приклад їхнього служіння Богові та Україні повинен й надалі залишатися взірцем для кожного з нас. Цей приклад доводить потребу єднання всіх політичних та громадських сил, усіх українців, особливо у теперішній, не простий час, задля побудови такої Української Держави, яка була мрією наших попередників, і яка стане справжнім скарбом для наших нащадків.

Щиро вітаю усіх Вас зі святом і бажаю великої сили духу, терпіння й оптимізму. Нехай ніщо не зламає у ваших душах надії на краще майбутнє, а патріотизм і мужність українців – захисників держави, додає витримки й віри на шляху побудови дійсно незалежної, європейської України.