Головна Політика Голова Верховної Ради України про депутатів-прогульників та дочасні вибори

Голова Верховної Ради України про депутатів-прогульників та дочасні вибори

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій провів для більше ста журналістів прес-конференцію за підсумками роботи четвертої сесії Верховної Ради восьмого скликання. На засіданні побував наш кореспондент.

На підсумковій прес-конференції спікер Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що одним із серйозних мінусів у роботі парламенту залишається дисципліна народних депутатів, які прогулюють засідання. Але, незважаючи на це, парламенту вдалося прийняти значну кількість важливих законопроектів.

Андрій Парубій зазначив як плюси, так і мінуси роботи Верховної Ради. Він підкреслив, що за сесію вдалося прийняти близько півтисячі законопроектів.

На думку Андрія Парубія, це перш за все документи, що стосуються декомунізації, так само судової реформи. Він повідомив, що за сесію були звільнені 270 суддів, які не виконували своїх обов'язків. Так само були звільнені двоє суддів Конституційного суду, також провели і проголосували законопроекти з питань безпеки і оборони, ввели правила, які вводять український контент, 35% в ефір телебачення і радіомовлення.

Серед мінусів, про які згадував Парубій – дисципліна народних депутатів, які продовжують прогулювати засідання. За повідомленням Гришиной, проголосувати за імперативний мандат, який дозволив би боротися з прогульниками, не вдалося.

У сфері боротьби з корупцією А. Парубій відзначив те, що віднині декларації всіх чиновників будуть оприлюднюватися в електронному вигляді, а за подачу завідомо неправдивих відомостей передбачено адміністравна відповідальність

В економічній сфері глава парламенту відзначив ухвалення законів щодо скасування обов’язкової державної реєстрації інвестицій, що спростить залучення інвесторів, зниження акцизів на вживані авто, спрощення реєстрації ліків та залучення до закупівель ліків міжнародних організацій, що вже дало змогу зекономити 790 мільйонів гривень.

Запитали журналісти у голови Верховної Ради, чи є можливість дочасних парламентських виборів. На що, Андрій Парубій висловився категорично проти дочасних парламентських виборів, за які виступають деякі голови фракцій.

 «Дестабілізація України через дочасні вибори є сценарій ззовні, — заявив Голова Верховної Ради. — Парламент має досить великий потенціал для роботи. Хочу заспокоїти всіх скептиків — дочасних виборів не буде».

Незабаром минає 100 днів роботи Андрія Парубія на посаді Голови Верховної Ради. На прохання журналістів, він оцінив свою роботу на «четвірку», при цьому відзначивши, що ключові завдання, про які він говорив під час своєї першої прес-конференції, вдалося виконати майже на 90 відсотків: судова реформа, обрання Генпрокурора, декомунізація. Серед невирішених питань — призначення нового складу ЦВК і Рахункової палати, новий виборчий закон, закон про спецконфіскацію тощо.

Упродовж четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання було прийнято 470 законодавчих актів, із них — 85 законів і 385 постанов. Також схвалено 28 міжнародних актів.  

Роман МАТВІЮК, фото автора