Головна Коротко Гройсман розповів, як міста можуть бути енергоефективними

Гройсман розповів, як міста можуть бути енергоефективними

Місцеві ради можуть інвестувати кошти бюджетів в модернізацію енергетичної системи, це дозволить за декілька років зробити міста енергоефективними. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на семінарі для регіональних ЗМІ з питань енергоефективності та тарифної політики Уряду, на якому побували журналісти Буського медіа порталу.

За словами міністра це допоможе більш ефективно модернізувати енергосистеми замість того, щоб приймати звернення щодо недопущення підвищення тарифів, оскільки розрахунки щодо тарифів на житлово-комунальні послуги формуються на місцях.

«Комунальне підприємство робить розрахунки з власних тарифів і передає їх в Київ на перевірку і затвердження. Хто є власником комунального підприємства? Власником є територіальна громада. А хто управляє? Міська рада. То навіщо міська рада сама приймає рішення зупинити підвищення тарифів у своєму ж підприємстві? Достатньо сказати своєму ж керівнику, що не давайте ніяких розрахунків, зробіть збитковий тариф і ми вам з міського бюджету це компенсуємо як різницю тарифів», – наголосив Гройсман.

 Володимир Гройсман наголосив, що місцеві бюджети отримали додаткові мільйони і мільярди завдяки розпочатій фінансовій децентралізації. 

«Треба їх інвестувати і за 2-3 роки міста стануть енергоефективними», – заявив Прем’єр-міністр.

 «Мова йде про те, що це популістичний крок. Є політикани, які закликають міські ради приймати рішення. Воно їм треба не для того, щоб захистити, а для того, щоб зробити інформаційну кампанію проти тарифів», – зазначив Володимир Гройсман.

/Буський медіа портал/