Головна Культура Село Закомар’я пишається видатними особистостями

Село Закомар’я пишається видатними особистостями

  Хочу на сторінках Буського порталу сердечно подякувати журналістці  газети «Воля Народу» Ларисі Гарасимів за статтю «Творив для добра свого народу», присвячену 110 річниці від дня смерті Славетного Українця отця Данила Танячкевича, опубліковану у газеті «Воля Народу» 19 травня 2016 року.

          Село Закомар’я, як і вся Україна, лежить на Землі Богом даній українському народові. Ця Земля Славетна такими визначними особистостями: як о. Маркіян Шашкевим, о. Данило Танячкевич, доктор Кирило Трильовський. Це представники трьох поколінь, які усі своє життя працювали «для добра свого народу». До цієї праці вони залучали своїх ровесників, а напрацювання передавали наступним поколінням. Тобто «Лампаду», яка символізує освіту, просвіту та працю «для добра свого народу», представники одного покоління передавали наступному.
    Отець Маркіян Шашкевич був найвизначнішою Особистістю у заснованому ним товаристві «Руська трійця». (Читайте праці Осипа Петраша). Свої напрацювання члени «Руської трійці»  передали поколінню своїх дітей та їх ровесників. Це було покоління сина о. Маркіяна Шашкевича – Володимира. Серед цього покоління найвизначнішою Особистістю був вихованець Львівської духовної семінарії Данило Танячкевич.
    Данило Танячкевич у роки навчання у Львівській духовній семінарії заснував «Громади» – таємні товариства української молоді у тих західноукраїнських містах, де були духовні семінарїї, гімназії, університети. «Громади», засновані Данилом Танячкевичем, стали таємною школою навчання та виховання української національної еліти. (Читайте книжку Ольги Збожної «Учнівські та студентські «Громади» – школа виховання української національної еліти»). 
    «Лампаду», перебрану від Маркіяна Шашкевича, Данило Танячкевич передав наступному поколінню, а було це покоління його сина Кості. Найвизначнішою Особистістю цього покоління був Кирило Трильовський, син священика с. Ожидів. Юрист за освітою, Кирило Трильовський  на теренах Західної України заснував товариства «Січ». Перше товариство «Січ» він заснував у с. Завалля 5 травня 1900 р. З часом товариства «Січ» зі спортивно-протипожежних, якими були на початку свого заснування, переросли у товариства «Січових Стрільців», члени яких у роки Першої світової війни боролися за Вільну, Незалежну Україну. (Читайте статтю Ольги Збожної, опубліковану на сторінках газети «Воля Народу» та статті надруковані в інших часописах).
         Січові стрільці цю «Лампаду» передали членам ОУН, які силою обставин стали воїнами УПА. У роки Другої світової війни воїни УПА захищали наш Український Народ і Рідну Землю від східних і західних окупантів.
     Від членів ОУН і воїнів УПА цю символічну «Лампаду» перебрало покоління їх дітей, онуків і правнуків, до яких належимо ми, нині живущі.
   Сьогодні Незалежність Східних теренів Землі рідної-України, Українці знову виборюють власною кров’ю.         
            Вічна пам'ять Синам України, які жили, працювали, а багато з них і життя відали за Волю України та її Народу.
Шановні Українці! 
До зустрічі біля
Хреста Маркіяну Шашкевичу
7 серпня 2016 року 
          З повагою, Ольга ЗБОЖНА