Про підсумки сесії Львівської обласної ради, яка відбулася 5 грудня, розповів голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин під час прес-конференція на тему: «Обласні програми – до нового року: як ми це втілили в реальність».
За словами Олександра Ганущина, сесія 5 грудня – виявилася нерядовою, оскільки на ній вперше за історію Львівської обласної ради депутати вийшли на результат, який констатує, що всі обласні програми ухвалені обласною радою до прийняття обласного бюджету на наступний рік.
«Ми ще влітку домовилися, щоб видатки розвитку, котрі ми можемо передбачити в обласних програмах, набули чинності разом із прийняттям рішення про обласний бюджет. А, зважаючи на те, що обласних програм – багато, то логічно, що їх необхідно було ухвалити перед бюджетом, щоб пізніше головним фінансовим документом підтвердити лише загальні цифри. Це і було зроблено», – розповів очільник обласного парламенту.
Варто зауважити, що в попередні роки (до 2015-го включно) програми приймалися протягом усього року, а сьогодні, на початок грудня, маємо затверджені всі програми на 2018 рік. «А ще – починаючи з 2015 року, нами було скорочено кількість програм майже удвічі – з 58 до 30. При цьому обсяг фінансів, закладених у них, зріс з 440 до 1390 млн грн», – підкреслив Олександр Ганущин.
Дякуючи депутатам, головам депутатських комісій, апарату обласної ради за результативну сесію, Олександр Ганущин наголосив: «Вважаю, що дві третини місії основної функції, пов’язаної з бюджетом, обласна рада виконала».
Також очільник обласного парламенту зауважив, що ухвалення всіх програм відбувалося 2/3 голосів депутатського корпусу. «А передувало цьому – тривале обговорення проектів програм у депутатських комісіях. Словом, був забезпечений нормальний процес, який передбачається демократичною радою. Тому, мабуть, і був такий консенсус у залі», – акцентував Олександр Ганущин.
«Далі – розраховуємо, що в двадцятих числах обласна рада розгляне кінцеву редакцію обласного бюджету, котра з’явиться після розгляду його в постійних депутатських комісіях і після громадського обговорення. Усе це робиться для того, щоб гроші могли працювати вже з початку року», – резюмував Олександр Ганущин.