Головна Політика Проект обласного бюджету обговорили із громадськістю

Проект обласного бюджету обговорили із громадськістю

На Львівщині відбулось громадське обговорення проекту обласного бюджету Львівської області на 2021 рік.

Відтак, усі постійні комісії, розглянули і погодили проект обласного бюджету Львівської області на 2021 рік.

«Прийняття бюджету забезпечить збалансоване фінансування та функціонування всіх галузей економіки. Департамент фінансів спільно з усіма структурними підрозділами підготував на основі бюджетних запитів відповідні прогнозні показники. Наш основний фінансовий документ враховує всі зміни та тенденції державного бюджету на 2021 рік», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Керівник департаменту фінансів Олег Демків ознайомив присутніх із особливостями формування цьогорічного бюджету.

Як прогнозують у департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації, обсяг обласного бюджету в 2021 році сягатиме 5,1 млрд грн.

«Рік закінчуємо із серйозним невиконанням дохідної частини. Обласний бюджет недоотримав 260 млн грн доходів, через це багато видатків було призупинено. Поставили собі завдання не створити великої кредиторської заборгованості. Докладаємо до цього максимум зусиль. Динаміка надходжень податків і платежів становить 14,3%. Ми в цьому році очікуємо мобілізувати податків і зборів 57,6 млрд грн, більше 39 млрд підуть до державного бюджету. В результаті повернення трансферів 29 млрд грн становитимуть місцеві бюджети. В цьому році ми маємо 607 бюджетів, наступного року буде 81 бюджет», – наголосив Олег Демків.

За словами директора департаменту фінансів Олега Демківа, структуру доходів обласного бюджету на 2021 рік складуть: податки і збори – 61%, будівництво, реконструкція та ремонт доріг 17%, субвенція на підтримку медицини 4%, освітня субвенція 10%, додаткова дотація на освіту і медицину 7%.

«Децентралізація внесла свої корективи. Першочергові акценти мають бути розставлені на бюджетній сфері. Разом із депутатським корпусом маємо продовжити позитивні проекти місцевого розвитку, що добре зарекомендували себе минулих років. Вважаю, що майбутній бюджет є цілком реалістичний до виконання. Командна робота із депутатами, експертним середовищем та фахівцями галузей покликана продемонструвати позитивні результати», – наголосив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Депутатам пропонуватимуть затвердити обласний бюджет з обсягом доходів у 5134, 6 млн грн і видатками обсягом 5134, 6 млн грн.